GAZİANTEP HABERLERİ

Hemotoloji Kongresi başladı

DHA
29.04.2017 - 10:56Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'Te, 4'üncü Uluslararası Katılımlı Deneysel Hematoloji Kongresi başladı.
Tuğcan Otel'de başlayan kongreye tıp dünyasından ulusal ve uluslararası doktor, akademisyen, ilaç firması yetkilileri ve tıp öğrencileri katıldı. Hematoloji, Onkoloji, İç hastalıkları, İmmünoloji, Tıbbi biyoloji ve Patoloji gibi önemli konuların ele alındığı kongrede amacın ortak bir paylaşım ve çalışma ortamı yaratmak olduğu ifade edildi. Tıp dünyasını bir araya getiren organizasyonun büyük ilgi gördüğünü ifade eden Tuğcan Otel Genel Müdürü Zeki Tunç Dortunç "Kongre turizmi turizm pastasının en önemli parçası olup kentimiz bu alanda gerekli donanım ve yatırımlara sahiptir. Kongre turizmi sadece konaklama ve gastronomi için değil bir çok sektörün gelişmesinde önemli rol oynayacak yapıdadır" dedi.
Gaziantep’in kongre turizmine büyük ihtiyaç duyduğu ve gerekli alt yapıların kentte mevcut olduğunu ifade eden Dortunç "Ulusal ve uluslararası kurumların ve derneklerin gerçekleştirdiği etkinliklerin tüm ağırlama endüstrisi için Büyük bir önem taşıyor. Bugün otelimiz 4'üncü Uluslararası Katılımlı Deneysel Hematoloji Kongresine ev sahipliği yapıyor. Ekip olarak kongrenin başarılı geçebilmesi için üzerimize düşenleri yapıyoruz. Bu tür büyük organizasyonlar Gaziantep için büyük önem taşımaktadır. Sadece oteller için değil kentimizin birçok alanda faaliyet gösteren firmalarının yanı sıra tarihi ve turistik beldelerimizin tanıtımı içinde kongre turizmi olmazsa olmazlarımız arasında yer almak zorunda. Diğer taraftan bu tür organizasyonlar turizm tesislerinin yoğun operasyonlar ve seçkin hizmetler sunma fırsatı yakalamasını ve bu etkinlikler sayesinde otellerin, hizmet kalitesini ve operasyonel kabiliyetlerini geliştirmeleri açısından da çok önemlidir" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Hemotoloji Kongresi başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hemotoloji Kongresi başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı