BİLECİK HABERLERİ

Hem Yüzme Öğreniyorlar Hem De Serinliyorlar

IHA
30.07.2015 - 15:52Son Güncelleme :

yüzme kursu

IHA

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde çeşitli branşlarda ve ücretsiz olarak açılan Yaz Spor Okulu bünyesindeki yüzme etkinlikleri yoğun ilgi görüyor.
Bozüyük Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte organize ettiği aktiviteler, öğrencilerin sportif faaliyetlere katılarak fiziksel performanslarını arttırmak, sağlıklı gelişmelerini ve bilmedikleri spor dallarında eğitim almalarını sağlamak ve yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenleniyor. Yaz tatilini yüzme öğrenerek değerlendirmek isteyen kızlar ve erkekler olmak üzere yaklaşık 800 öğrencinin eğitim aldığı 25x13 metre ebatlarında 1,48 santimetre derinliğe sahip tesiste 1 biyolog, 2 havuz suyu operatörü, 2 temizlik personeli, 2 cankurtaran ve 4 yüzme antrenörü görev yapıyor. Yüzme havuzlarının tabi olacağı sağlık esasları ve şartları hakkındaki yönetmelik maddelerine uygun olarak işletilen Bozüyük Belediyesi Yüzme Havuzu’nun denetimleri ve havuz suyu analizleri Sağlık Müdürlüğü yetkililerince düzenli olarak yapılıyor. Her hafta Pazartesi günleri dinlendirilerek temizlik ve bakımı yapılan havuzda ısıtma sistemi sürekli çalıştırılarak havuz suyunun ısıtılması sağlanıyor.
Tesis, hafta içerisinde yüzme etkinliklerine katılan öğrencilere, cumartesi günleri 10.00 - 19.00 saatleri arasında bayanlara, pazar günü ise 10.00 - 19.00 saatleri arasında erkek vatandaşlara hizmet veriyor. Ayrıca bu hafta sonundan itibaren yüzme havuzu ücretinin havuz girişinde görevlendirilen tahsildarlar tarafından kesilecek makbuz karşılığı ile tahsil edileceği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Hem Yüzme Öğreniyorlar Hem De Serinliyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hem Yüzme Öğreniyorlar Hem De Serinliyorlar haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı