Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Hem telefon kutusu hem de VR gözlüğü!

  Hürriyet Haber
  20 Mart 2017 - 07:41Son Güncelleme : 20 Mart 2017 - 07:42

  Eğer bu patent gerçeğe dönüşürse, Google'ın yeni telefonlarının kutusu, sadece basit birer kutu olmanın çok ötesine geçecek!

  Sanal gerçeklik konuşulmaya başlamasıyla birlikte bir anda hızla hayatımıza girdi belki ancak yine de yaygınlaşması biraz zaman alacak gibi görünüyor. Öyle ki, bu konuda kullanım oranları, teknolojik yatırımı yapan şirketlerin oranlarından daha düşük. En azından şimdilik öyle. Elbette teknoloji devleri gerekli yatırımı yapmayı sürdürüyor. Bunlardan biri de Google oluyor.

  Super Mario Run Android telefonlara geliyor İşte o tarihSuper Mario Run Android telefonlara geliyor! İşte o tarih

  Sanal gerçeklik deneyimini son kullanıcıya bütçeyi yormadan en uygun şekilde sağlayan Google, tüm Android telefonlarla kullanılabilen Cardboard'unu geliştirmeyi planlıyor. Sadece "mukavva" olmayacak olan yeni Cardboard, üzerinde kumaşın da bulunduğu daha şık bir tasarıma ve daha konforlu bir kullanıma sahip olacak.
  Hem telefon kutusu hem de VR gözlüğüAsıl ilginç olan, yeni Cardboard'un aynı zamanda telefonun kutusu olacak olması. İlgili patenti çoktan alan Google, gelecek telefonlarını aynı zamanda sanal gerçeklik gözlüğü olarak kullanılabilecek kutuların içerisinde satışa sunabilir.


  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HAYAL ÜRÜNÜ 12 MÜTHİŞ GÖZLÜK

  Etiketler: google , telefon , vr
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı