Ege Haberleri

EGE

  Hem onarım hem deneyim

  Yüksel BALCI, (DHA)
  15.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme: 14.05.2010 - 22:06

  Ödemiş Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Metal ve Ahşap Teknolojileri Bölümü öğrencileri, “Atölye Uygulamaları” kapsamında çevre ve köy okullarının kapı, pencere ve demir parmaklıklarını yenilerken deneyim kazanıyor.

  HAFTADA iki gün yapılan atölye uygulamaesında Metal ve Ahşap Teknolojileri Bölümü 10 ve 11’inci sınıfından 47 öğrenci, Aile Birliği’nin sağladığı finansmanla, okulun girişiyle yemekhanenin yıpranan kapı ve pencere doğramalarını yeniledi. Öğretmenleri Turgay Binici ve Sedat Tuncu’nun gözetiminde çalışıp okullarına destek sağlayan öğrenciler deneyim de kazandı. Öğrencilerin çalışması, istek üzerine okul dışına da taştı.
  Öğrenciler mutlu
  Emirli Köyü İlköğretim Okulu’nda Atatürk Köşesi’nin yıpranan ahşap bölümleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden sağlanan 3 bin TL ile yenilendi. Ardından da 3 Eylül Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nun kapı, pencerelerini yenilenip, demir parmaklık takıldı.
  Ödemiş Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Zekeriya Aydoğdu, “Atölye uygulamalarıyla öğrencilerimiz, bilgi ve deneyimlerini gerçek iş ortamında geliştiriyor. Aynı zamanda, çevremizdeki okullara da yardımcı olabilmenin mutluluk ve gurununu taşıyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı