İSTANBUL HABERLERİ

Hem Kur’an Öğreniyorlar Hem De Robot Yapıyorlar

IHA
22.09.2015 - 10:04Son Güncelleme :
IHA

Kağıthane Belediyesi Türkiye’de bir ilk olan ‘Yaşam Beceri Atölyeleri’’ni kurarak farklı bir eğitim anlayışını ortaya koydu. Atölyelerde 9 branşta eğitim verilirken, bunlar arasında modern yöntemlerle Kur’an eğitimi, robot tasarım ve programlama yoğun ilgi görüyor.
Kağıthane Belediyesi’nin açtığı atölyelerde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine görsel sanatlar, seramik, drama, robot tasarımı ve ahşap maket yapımı gibi farklı alanlarda eğitimler veriliyor.
ROBOT TASARLIYORLAR
Yaşadığımız dönemin ve geleceğin en büyük yatırımlarının odağı ve bu teknolojinin eğitimini Yaşam Beceri Atölyeleri çocuklara ulaştırıyor. İçeriğinde mekanik, elektronik ve yazılım gibi birçok mühendislik alanını barındıran robot teknolojisini artık Kağıthaneli çocuklar da üretebilecek. Kendi robotlarını tasarlayacak devre elemanlarını oluşturacak ve bilgisayar yazılımını kendileri oluşturabilecekler. Çocuklar, tanımlanan bir görevi yerine getirebilen robotu tasarlarken kendilerini ifade edebilme, “farkındalık” kavramını takım çalışması sayesinde tanıma becerisini de kazanacaklar.
MODERN YÖNTEMLERLE KUR’AN ÖĞRENİYORLAR
Okulların tatil olmasıyla birlikte Yaşam Beceri Atölyeleri’nde açılan Kur’an-Kerim kurslarında çocuklara bilgisayar ve projeksiyon cihazlarının kullanıldığı modern ortamlarda eğitim veriliyor. Çocukların tüm bu becerilerini geliştirmeyi hedeflerken, dini ve ahlaki sorumluluklarına yönelik tutumlarınında geliştirilmesine katkı sağlayacak olan Kuran-ı Kerim atölyelerinde, eğitim görsel ve işitsel olmak üzere iki gruptan oluşuyor. Eğitimde öğretilen hadislere uygun olarak resim boyama çalışmaları da yapılıyor.
“ATÖLYELER İLÇEMİZİN GURURUDUR”
Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Buradaki robot atölyesinde eğitim alan bir öğrenci, ulusal ve uluslararası robotik yarışmalarına katılabilecek. Bu çocuklar yeri geldiğinde sadece ilçelerini değil İstanbul’u ve Türkiye’yi gururlandırabilecekler. İlerleyen zamanlarda yenilikçi çözümlerin oluşturulduğu FLL ( Fist Lego Ligi) yarışmasına katılarak bizleri gururla temsil edecekler’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Hem Kur’an Öğreniyorlar Hem De Robot Yapıyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 10 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hem Kur’an Öğreniyorlar Hem De Robot Yapıyorlar haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı