« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hem Krasiç hem de Yobo'yu aldı

Yıldırım’ın talimatıyla futbolcuların menajerleriyle temasa geçildi. Görüşmeler sonrası prensip anlaşmasına varıldı. Sırp Krasiç ile 4, Yobo ile de 2 yıllık sözleşme imzalanacak.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

VASLUİ karşısındaki kötü futbol sonrası Fenerbahçe’de transfer harekatının startı verildi. Başkan Aziz Yıldırım’ın devreye girmesiyle iki bomba peşpeşe patlatıldı.
Krasiç ve Yobo yeni sezonda sarı lacivertli formayı giyecek. Gelin bu iki transferin perde arkasını aralayalım, neler yaşandı birlikte bakalım...

Yıldırım toplantı

Vaslui maçı bitimiyle birlikte Fenerbahçe’nin oynadığı kötü futbol ve kadronun yetersiz görüntüsü Aziz Yıldırım’ı bir hayli rahatsız etti. Karşılaşma sonrası Yıldırım, transferler için kolları sıvadı. Krasiç bir süredir sarı lacivertlilerin gündemindeydi.
Yobo da “Geri dön” çağrısını bekliyordu. Sabah saatlerinde Yıldırım’ın talimatı üzerine menajer Hasan Çetinkaya transferlerin son detayları için oyuncuların menajerleriyle görüşmelere başladı. Akşam saatlerine kadar süren görüşmelerin sonucunda Yobo ve Krasiç için kesin anlaşma sağlandı. İki oyuncu artık Fenerbahçeli’ydi.
Saat 17.00’de Yıldırım yönetimi topladı. İki transfer orada da onay aldı. Zaten iki isim üzerinde çok konuşulmadı. Yobo ve Krasiç’in transferleri KAP’a bildirildi.

Sağ kanat artık Krasiç’in

4 yıllık anlaşma imzalanan Krasiç’e 2.3 milyon Euro yıllık ücretin yanında maç başı 12 bin 500 Euro verilecek. Juventus’a ise 7 milyon Euro ödenecek.  32 yaşındaki Yobo ile de 2 artı 1 yıllık sözleşme imzalanacak. Sırp futbolcunun bugün öğlen saatlerinde İstanbul'a geleceği bildirildi. Yobo’ya yıllık 2 milyon Euro verilirken Everton’a 2.5 milyon Euro bonservis ödenecek.

Sağ kanat artık Krasiç’in olacak. Kuyt ise Aykut Kocaman tarafından forvette zaman zaman da sol kanatta oynatılacak. Yobo da ilk 11’de savunmadaki yerini alacak. F.Bahçe lig maçları başlamadan 1 transfer daha yapacak. Sarı lacivertlilerin yeni oyuncusu orta sahaya gelecek. Büyük umutlarla alınan Sow’a da cazip bir talip çıkarsa Senegalli ile yolların ayrılması da gündemde.

İŞTE KRASIC / WEB TV

FOTOĞRAFLARLA KRASIC

Bir Görüş: Oğuz Çetin

İki transfer de yararlı olur

FENERBahçe’nin en önemli handikapı, hazırlıklara geç başlaması. 4 haftalık hazırlıkla ön eleme maçına çıkılmasının fiziksel sıkıntı yaratması doğal. Erken ön eleme oynayacak bir takım için 6 hafta hazırlık çalışması idealdi.
Takımda Emre’nin gitmesinden sonra oyunu iki yönüyle oynayacak bir oyuncu konusunda eksiklik oldu. Alex’in arkasında hem hücumda ona katkı sağlayacak, hem defansif görev üstlenecek bir orta saha oyuncusu aranıyor.

Kuyt tek oynamaz

Defans dörtlüsünün solundaki Hasan Ali, henüz öğrenme aşamasında. Direkt ilk 11 oyuncusu olarak zorlanır. Göbekte ise Bekir ile Egemen uyum açısından ideal görünmüyor. Yobo ile Egemen veya Yobo ile Bekir ikilileri daha uyumlu olacaktır.
Hücumda Kuyt güçlü, kuvvetli ama forvette tek başına oynamaz. Bir golcünün yanında 2. forvet olarak veya sağda verimli olur. Transfere gelince... Orta sahada Emre’nin işlevini yerine getirecek  uluslararası kaliteye sahip oyuncu gerekli görünüyor.  Elde bu kadar hücum oyuncusu varken yeni forvet takımdaki dengeleri bozabilir ancak gerçekten önemli biri alınabilecekse forvet transferi düşünülmeli.
Yobo’nun takıma yeniden dahil edilmiş olması çok yerinde oldu. Krasiç de son derece etkin bir oyuncu. Kuyt ve Mehmet Topuz varken sağda nasıl oynayacağı tartışılıyor olabilir ama buna şöyle bakmak lazım... Bazı oyuncuların geri plana itilebilmesi için böyle transferler gerekli. Kaldı ki Krasiç solda da oynayabilir veya sağda oynatıldığında, Kuyt çift forvetten biri olarak kullanılabilir.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler