Gündem Haberleri

  Hem kıskandı hem çok kızdı

  Fırat ALKAÇ/İSTANBUL
  25.08.2014 - 02:10 | Son Güncelleme:

  Karako’ların katil zanlısı Özbek çift, savcılıkta cinayeti para nedeniyle işlemediklerini iddia etti. Genç kadın, “Kocam Jak Bey’i kıskanıyordu. Sürekli kırıp döktüğü için ona çok da bağırıyorlardı. Sonunda, öldürdü” dedi.

  OREN Bayan ipliklerinin eski sahipleri Jak ve Georgia Karako çiftini öldürmekten tutuklanan Farkhodjon Yusufov ile karısı Özbekistanlı Gulbakar Yusufova, savcılıkta adım adım cinayete giden süreci anlattı. Jak ve Georgia Karako çifti, Balmumcu’da, Mediko 2 Sitesi’ndeki evlerinde 22 Ağustos’ta ölü bulundu. Polis aynı gün, çiftin hizmetçileri Farkhodjon Yusufov ve Gulbakar Yusufova’yı yakaladı. Farkhodjon Yusufov savcılıkta, “Olayda karımın suçu yok. Şuurum yerinde olmadığı için susma hakkımı kullanıyorum” derken, tıp fakültesi mezunu olduğunu söyleyen 7 yıllık karısı Gulbakar Yusufova ise şu detaylı ifadeyi verdi: “Eşimin kıskanç olması ve Jak Karako’nun bazı işleri benim yapmamı istemesi sorunlara neden oldu. Eşim beceremediği için bazı eşyaları kırıp döküyor, ev sahipleri kızıyordu. Bir defasında bana ‘Seni Çeşme’ye tatile götüreceğiz, ancak eşin gelmeyecek’ dediler. Bunu öğrenen eşim çok kıskanıp kızdı.

  ‘PARA İÇİN YAPMAZ’

  İşten ayrılmak istiyordu, ancak ‘Borcumuz var’ diye ikna ediyordum. Eşim iki gün önce antika bir avizeyi kırdı. Çok kızdılar. Olayın olduğu gece de saat 21.00 sıralarında odama çekildim. Eşim, Georgia Karako’nun istediği tamirat için tornavida ve benzeri aletlerle yukarı çıktı. Saat 23.30 sıralarında bağırma sesleri geldi. Yarım saat sonra eşim indi. Sağ eli kesilmişti. Buz koydum, kanı durdurdum. Sorduğumda kavga dedi. Hastaneye gitme konusunda ısrar edince onları öldürdüğünü söyledi. Ben korktuğum için yukarıya çıkmadım. Bana “Sabaha kadar burada kalalım, sabahleyin gideceğiz, eşyaları topla” dedi. Ben daha önce yaptığım alışverişleri ve kendimize ait eşyaları toplayıp bir valize koydum. Sabah saatlerinde de ben bir taksi çağırdım. Çapa Hastanesi’nde tedavisini yaptırdık. Kumkapı’da bir günlüğüne ev kiraladık. Bu sırada polis bizi yakaladı. Eşim kendisine bağırıp hakaret edildiği için bunu yapmıştır. Para için yaptığını düşünmüyorum. Olayda benim hiçbir suçum yoktur.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı