« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Helvacı'dan zorunlu açıklama

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, Ali Sami Yen Stadı ile ilgili açıklamalarını kendisine veya bir başkasına yapılan uyarı üzerine yapmadığını kaydetti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Helvacı, Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, bugün bazı yayın organlarında çıkan haberler üzerine, Ali Sami Yen Stadı ile ilgili olarak gelişmeleri ve görüşünü belirtmesinin zorunluluk oluşturduğunu ifade ederek, “Ali Sami Yen Stadı'na ilişkin tarafımdan yapılan beyanlar, kesinlikle bana veya bir başkasına yapılan uyarı üzerine yapılmamıştır” dedi.

Bir gazetede yer alan haberde, “Ali Sami Yen Spor Kompleksi” adının kullanılması konusunda kendisinin uyarılar üzerine düzeltme yaptığının iddia edildiğini belirten Helvacı, 11 Ocak Salı akşamı Galatasaray'ın Beyzarı Şekerspor ile yaptığı Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından bu yönde bir beyanda bulunduğunu, bunu 12 Ocak Çarşamba günü Divan Kurulu toplantısı sonrasında kendisini arayan İnan Kıraç'a da söylediğini ifade etti.

Başka bir gazetede de konunun kamuoyuna yanlış aksettirildiğini dile getiren Helvacı, şunları kaydetti:
“Sayın Kıraç'ın haklı serzenişi üzerine, başkanımız Sayın Adnan Polat'ın yoğunluktan gözden kaçırma ihtimalinin yüksek olduğunu, ancak asıl sorumluluğun organizasyonu yapanlara ait olması gerektiğini belirtmiştim. 11 Ocak 2011 tarihinde oynanan Beypazarı Şekerspor maçı sonrasında televizyonlara verdiğim demeçte, vedamızın Ali Sami Yen Stadı'na olamayacağını, Mecidiyeköy'e olduğunu, tüzüğümüzün 135. maddesinin açıklığı karşısında Galatasaray Kulübü'nün ev sahibi olduğu stadın resmi adının Ali Sami Yen olmasının bir zorunluluk olduğunu vurgulamış ve kurucumuz Ali Sami Yen bakımından taşıdığım hassasiyeti kamuoyu ile paylaşmıştım. Beyanlarımın teyidinin medya kuruluşlarından yapılabileceği açıktır. Gerek bu tarihten önce, gerek sonra yaptığım özel ve genel her konuşmada da aynı düşünceyi savunduğumu ve savunmaya devam edeceğimi bu vesile ile kamuoyunun bilgisine bir kez daha sunarım.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler