« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Helvacı: Son gülen iyi güler

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, 2-0 kazandıkları Sivasspor karşılaşmasının kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Galatasaray takımının aldığı bazı başarısız sonuçların ardından hemen şampiyonluk yarışının dışına çıkmış gibi bir izlenim oluşturulduğuna değinen Mehmet Helvacı, takımlarına güvendiklerini söyledi.

"Bizim takımımıza olan inancımızda bir azalma yok" diyen Helvacı, "Hala şampiyonluğa inanıyoruz. Sezon sonu ipi göğüslemek için elimizden geleni yapacağız. Hala işin başlarındayız. Son gülen iyi güler, biz sabırla bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Helvacı ayrıca Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) derbi maç sonrası Fenerbahçe'ye verdiği 2 maçlık seyircisiz oynama cezasına bir hukuk adamı olarak kendisinini nasıl baktığı şeklindeki bir soru üzerine "Sürekli yorumlar yapılıyor. Cezaların azlığı veya çokluğuyla ilgili değerlendirmelerde bulunuluyor. Ben Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunacağım. Bu durumun önüne geçmek için yapılması gereken hakem ve temsilci raporlarının yine federasyonun internet sitesinde yayınlanması. Raporlarda neyin yer alıp, neyin yer almadığı görülmüş olur, tereddütler sona erer. Her şey göz önünde olur. Polemikler de sonlanır" şeklinde görüş belirtti.

Galatasaray'ın devre arasında nasıl bir transfer politikası izleyeceğinin sorulması üzerine de Helvacı, "Sakatlanan Baros ikinci yarı dönecek. Bu anlamda bir eksikliğimiz olduğunu düşünmüyoruz, ama Galatasaray'da transfer bitmez. Fırsatlar ne çıkarır, bilinmez" diye konuştu.

Diğer yandan, Galatasaraylı futbolculardan Linderoth, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle kendisini yeterince gösteremediğini, ilerleyen haftalarda daha fazla süre almayı umduğunu kaydederken, Mustafa Sarp ise Fenerbahçe derbisinin ardından yeniden moral bulduklarını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler