« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Helvacı: Seçim mutlaka olacak

Galatasaray Kulübü'nün Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda başkan adayları arasında yarışacak isimlerden Mehmet Helvacı, seçimin 14 Mayıs'ta yapılması gerektiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulübün Mecidiyeköy'deki binasında yapılan oy pusulası renk seçiminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Helvacı, “Seçim mutlaka olacak. 14 Mayıs tarihinde olması da en hayırlısı. Galatasaray'ın menfaatlerini düşünen herkes, seçimin 14 Mayıs'ta olması için elinden gelen her şeyi yapmalı. Ben de seçim ne zaman olursa olsun başkan adayı olacağım. Uzaması halinde aday olmayacağım düşünülmesin” diye konuştu.

Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin yarınki duruşmasında nasıl bir karar çıkabileceğini şimdiden söylemenin doğru olmayacağına dikkat çeken Mehmet Helvacı, “Karar ne olursa olsun, 14 Mayıs'taki seçimin ertelenmesi için neden yok. Böyle bir neden varmış gibi hava yaratılıyor. Bunu yapanlar, seçimi istemeyenler. Seçimle Galatasaray huzur bulacaktır” ifadelerini kullandı.

Oy pusulası kırmızı olan adayların geçmişte başkanlık yarışını kazanmada büyük başarı elde etmiş olduklarının hatırlatılması üzerine de Helvacı, “Her başkan adayı kırmızıyı ister. Ben de istiyordum ve elde ettim. Ancak seçimde kazanan hep sarı-kırmızıdır. Seçimleri renk pusulaları kazanmaz, başkan adayları ile ekipleri, projeleri kazanır. Ben, ekibimden ve projemden emin olduğum için hangi rengi seçtiğimin önemi yoktu. Tabii ki kırmızı renk bizi moral olarak motive edecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz