« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Helvacı: İyi oynamadık

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, Gençlerbirliği'ni 1-0 yendikleri karşılaşmada iyi oynayamadıklarını fakat alınan sonucun güzel olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Helvacı, maçtan sonra yaptığı açıklamada karşılaşmanın çok zor geçtiğini ifade ederek, “3 puanı aldık. Çok iyi oynamadık ama sonuçta kazandık. Futbolcuların mücadelesi iyiydi. Geçen maçlarda son dakikalarda görülen konsantrasyon eksikliği bu karşılaşmada olmadı” dedi.

Maçın hakeminin yönetimi ile ilgili bir soruya Helvacı, “Hakemlerle ilgili çok fazla söyleyecek bir şey yok. Verilmeyen gollerden biri ofsayt, bir tanesinde de top Arda'nın eline çarptı. Ama ikinci yarıda aynı hakem çok daha uzun mesafeli ofsaytları göremedi. Herhalde ilk yarıda ofsaytları görürken çok yoruldu ve performansı ikinci yarıdakileri görmeye yetmedi. Hakemlerin de en az bizler kadar çalışması ve gayret göstermesi lazım. Aksi takdirde maçlar zevkli olmuyor. Onlar öne çıktığı zaman futbol arkada kalıyor” diye yanıt verdi.

Helvacı, devre arasında transfer yapılıp yapılmayacağı sorusu üzerine de “Bu fırsatlara bağlı. Baros'un iyileşmesi ile ihtiyaç ortadan kalkacak ama önümüze transfer için fırsat çıkarsa değerlendiririz. Hocanın bu konudaki fikirleri çok önemli. Takımda bir düşüş gözüküyor. Sakatların dönmesiyle o ihtiyacı bir ölçüde atlatabiliriz ama hocanın söyleyecekleri esastır” diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi ikinci turundaki rakipleri Atletico Madrid'in zor bir ekip olduğunu anlatan Helvacı, “Galatasaray sadece ikinci turu geçmek için yola çıkmadı. İkinci turda çıkmasa, üçüncü turda ya da çeyrek finalde zorlu rakiplerle eşleşebilirdik. Bizim hedefimiz en iyi dereceyi almak. Atletico Madrid de geçilmesi gereken rakiplerden birisi. Zor ama önemli değil” ifadesini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz