« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Helvacı: 'Hakem formda değil'

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, Belediyespor maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

A.A
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni yenerek ligde liderliğe yeniden yükselmek istemelerine karşın bunu başaramadıklarını söyledi.

Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalar yapan Mehmet Helvacı,  sonuçtan dolayı üzgün olduklarını belirterek, “Bu akşam lider olmayı istiyorduk  ama sonuç öyle olmadı. Skor daha iyi olsaydı, hepimiz buradan mutlu  ayrılacaktık” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Eskişehirspor maçının  ardından yaptığı açıklamaların, hakemleri etki altında bırakıp bırakmadığı  yönündeki bir soru üzerine, “Umarım olmamıştır” diyen Helvacı, şunları  kaydetti:

HAKEM FORMSUZDU

“Ama burada hakemin çok formda olmadığını düşünüyorum. İçinde olduğu  pozisyonları iyi göremedi. Dışında olduğu pozisyonlarda ise uzak kaldı ve görmesi  imkansızdı. Çok iyi maç yönettiği söylenemez. Ama Galatasaray takımının hakemin  formda olup olmadığına bağlı olarak maç kazanması ya da kaybetmesini beklememek  lazım. Maçı kazanmamız lazımdı. Mazeret olarak bunlar söylenemez.”

“ÖNEMLİ OLAN LİG SONUNDA ŞAMPİYON OLMAK”

Galatasaray'ı İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşısında futbol olarak çok  beğendiğini söyleyemeyeceğini, ancak mücadele olarak da çok kötü olmadığını ifade  eden Helvacı, “Herkesin hata yapma şansı var. 15. hafta lider olamamak büyük  kayıp değil. Önemli olan lig sonunda şampiyon olup olamamak. Orada bunları  değerlendirmek lazım” diye konuştu.

Helvacı, teknik direktör Frank Rijkaard'ın Keita'yı son maçlarda hep  yedek soyundurması konusunda ise “Sezon başında iyi bir hoca getirdik, kendisine  güveniyoruz. Tasarruflarına karışmak yönetimimizin tavrı değil” dedi.

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Kulüpler Birliği  Vakfı Başkanlığı'ndan istifa ettiğini açıklamasıyla ilgili değerlendirmesinin  sorulması üzerine Helvacı, “Neden istifa ettiğini kendisi söyleyebilir. Ama  Kulüpler Birliği'nin iyi bir şekilde yönetilmeye ihtiyacı var. Futbol önemli bir  süreçten geçiyor. Yayın ihalesi, spor kulüpleri yasası ve sporda şiddet yasası  gündemde. Bu süreçte birliğin başsız olmaması lazım” diye konuştu.

Diğer yandan, karşılaşmanın bitmesiyle protokol tribünü önünde toplanan  yaklaşık 100 kişilik Galatasaray taraftar grubu, Futbol Federasyonu, Merkez Hakem  Kurulu ve hakem Hüseyin Göçek aleyhine tezahüratlarda bulunarak tepki  gösterirken, güvenlik güçleri grubu uzaklaştırdı.

GÜMÜŞDAĞ: “EN AZ 1 PUAN İÇİN GELMİŞTİK”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ da  Galatasaray karşısında hedeflerine ulaştıklarını bildirdi.

Gümüşdağ, maç öncesi yaptığı açıklamalarda buradan puanla ayrılmak  istediğini söylediğini hatırlatarak, “En az 1 puan için gelmiştik. Bu kadar  eksiğe rağmen oyuncularımızın sahaya ruhlarını koyarak mücadele etmesi bizi mutlu  etti. Ben hakemin de genel anlamda iyi maç yönettiğini düşünüyorum. Şimdi  önümüzde Kayserispor maçı var ve oradan da puanla ayrılıp hedefimizde devam etmek  istiyoruz” diye konuştu.

Kulüpler Birliği Başkanvekilliği görevini de yapan Gümüşdağ, Yıldırım'ın  başkanlığı bıraktığını açıklamasıyla ilgili olarak da, “Çarşamba günü bir  toplantımız olacak. Bugün birçok kulüp başkanı aradı. Aziz Yıldırım'ı ikna  edeceğimizi düşünüyorum. Aziz Bey geldiğinden beri inanılmaz çalışmalar oldu.  Türk sporuna vereceği daha çok şey var. Kulüp başkanlarının çoğundan Aziz beyin  bırakmaması yönünde telefon aldım. Kendisi ikna olur mu bilmiyorum” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler