« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Helsingborg'un favorisi Galatasaray

Galatasaray’ın, UEFA Kupası H Grubu'ndaki rakiplerinden İsveç’in Helsingborg takımı, grubun favorisi olarak Galatasaray’ı gösterdi.

ÜNSAL TURAN - HELSİNGBORG / DHA
SON GÜNCELLEME

8 Kasım Perşembe günü İstanbul'da Galatasaray'a konuk olacak olan Helsingborg IF takımı oyuncuları, Galatasaray’ın büyük bir kulüp ve grubun favorisi olduğu konusunda hemfikir olduklarını söylediler. Galatasaray’la yapacakları maçın heyecanını şimdiden yaşamaya başladıklarını söyleyen Helsinborg’lu oyuncular, kuralar çekilir çekilmez, Galatasaray’la ilgili maç bantlarını izlemeye başladıklarını belirttiler.

Teknik Direktör Stuard Baxter, korkularını saklamanın bir faydası olmadığını söyleyerek, "Galatasaray’ın tarihini biliyorum. Kuralar çekilir çekilmez oyuncularımla Galatasaray’ı incelemeye aldık. İlk maçın deplasmanda olması bizim için ikinci bir zorluk. Galatasaray taraftarları önünde oynamanın güçlüğünü biliyorum. Çünkü ben çok maçlarını izledim. Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Viyana’da antrönörlük yaptım. Türk takımlarını ve bir çok oyuncuyu iyi tanıyorum. Galatasaray hiç şüphesiz grubumuzun favorisi. Bizim İstanbul’da mucize beklemekten başka çaremiz yok. Linderoth gibi iyi bir oyuncuları var. O’nu yakından tanıyoruz. Ayrıca Hakan Şükür, kıdemli ve tecrübesinin zirvesinde isim yapmış bir futbolcu. O’nu tanımayan yok.” dedi.

Türk futbolunun çok ilerlediğini Baxter, “İstanbul’a gitme heyecanı daha şimdiden sardı. Biz orada elimizden geleni yapacağız. İdmanlarımızı daha çok ilk 11 ile ayrı yapmaya başladık. Türk futbolu çok ilerledi. Avrupa’da en çok tanınlar, Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor. Milli takımınız da çok iyi”şeklinde konuştu.

Helsinborg kaptanı ve Henrik Larsson da, grubun favorisini Galatasaray olarak gösterdi. Larsson, Linderoth’tan Galatasaray hakkında bilgi almaya çalışacaklarını ancak Linderoth’un bilgi vereceğini sanmadığını ifade ederek, "Galatasaray büyük bir kulüp. Avrupa’da kendisini ispatlamış durumda. Ancak biz, Galatasaray gibi büyük bir başarıya imza atmış değiliz. İşimiz çok zor. Galatasaray’ı yenmemiz mümkün görünmüyor” dedi.

İsveç ekibinin orta saha oyuncularından Anderas Jakobsen de tüm takım olarak Galatasaray’ı şanslı gördüklerini vurgulayarak, “Galatarasay’da çok iyi oyuncular var. Hakan Şükür’ün oynaması bizim moralimizi bozar. İstanbul’da oynayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yatıp kalkıp Galatasaray’ı konuşuyoruz” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz