Hello Kitty meğer kedi değilmiş

Hürriyet Haber
28 Ağustos 2014 - 17:03Son Güncelleme : 28 Ağustos 2014 - 17:30

Hello Kitty adındaki kült figürün aslında kedi olmadığı ortaya çıktı. Japon ürünü olan Hello Kitty, meğer küçük İngiliz bir kızmış. Hayranlar ise şaşkın.

Milyonlarca kızın hayranlık duyduğu takı ve aksesuarlarının kullanıldığı Japon bir çizgi film karakteri olan Hello Kitty, ağzı olmayan, pembe kurdeleli kedicik olarak biliniyor. Ancak sevimli Hello Kitty karakterin aslında Londra'da yaşayan Kitty White adında bir okul öğrencisi olduğu ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYAYI ÇALKALADI
Hello Kitty'nin bilinmeyenini Los Angeles Times gazetesine verdiği bir demeç sırasında açıklayan antropolog Christine Yano, sosyal medyayı çalkaladı.

Hello Kitty fenomeni ile ilgili sergi düzenleyen Yano, "o, küçük bir kız, bir arkadaş. Ama kedi değil" diye konuştu. Los Angeles'daki sergi hazırlıkları sırasında telif hakkı sahibinden öğrendiği bu detayın kendisini de şaşırttığını belirten Yano, Hello Kitty'nin dört ayak üzerinde tek bir görüntüsü olmadığına, hatta figürün insan gibi hareket ettiğine dikkat çekti.

Yano ayrıca İngiltere'nin Japonlar tarafından çok sevildiği 70'li yıllarda tasarlanan figürün kusursuz bir çocukluğu temsil ettiğini ifade etti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı