Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Heliski bu yıl İkizdere Vadisi'nde

Kayakçıların helikopterle dağ zirvelerine çıkıp kayak yaptıkları bir spor türü olan heliski, bu yıl İkizdere Vadisi'nde yapılıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İkizdere ilçesindeki RİDOS Termal Otele heliski yapmak için aralarında İspanya, İsviçre, Fransa, Kanada, ABD ve Rusya'nın da bulunduğu ülkelerden 50 kişilik sporcu kafilesi geldi.

Sabah saatlerinde otelden helikopterle alınarak, dağların zirvesine bırakılan kayakçılar, zirveden kayarak vadiye iniyorlar. Kayakçılar daha sonra tekrar helikopterle alınıp dağların zirvesine bırakılarak, aşağıya iniyor. Kayakçılar, gün boyunca kayak yaptıktan sonra akşam saatlerinde helikopterle otele dönüyor.

Kayakçılar, bazen daha heyecan oluşturmak için oluşturdukları küçük çığlarla yarışıyor. Kayakseverler, organizasyona kişi başına haftada 15 bin ile 20 bin avro arasında ödüyor.

Kayakseverler, Kaçkar Dağları'nın büyüleyici bir güzelliği olduğunu, bölgede kayak yapmanın heyecan oldukça verici olduğunu söyledi.

Otel sahibi Kasım Ekşi ise Rize'ye bu yıl karın biraz geç yağdığını, ama son haftalarda oldukça fazla kar yağışı olduğunu ifade ederek, “Buraya gelen sporcular, daha önce dünyanın çeşitli yerlerinde kayak yapmış kişiler. Bölgenin heliski için çok güzel parkurları olduğunu söylüyorlar. Heliski yaptıktan sonra da kaplıcaya giriyorlar” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler