Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Helin’le birlikte değilim

Helin Avşar’ın adı bir süredir Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir ile anılıyor.

İkilinin gizlice görüştükleri, Emir’in geçtiğimiz günlerde Helin’in ablası Hülya Avşar’la Tarabya Kıyı Balıkçısı’nda yemek yediği de kulaktan kulağa dolaşan dedikodular arasında... Önceki gün Nişantaşı’nda Emir Sarıgül ile karşılaşınca bu konuları sormadan edemedim. Epey sıkıntılı görünen genç Sarıgül, öncelikle söylenenlerin asılsız olduğunu belirtti. Hemen ardından da yedi yıldır İrem adlı bir genç kızla birlikte olduğunu, hayatında ondan başkasına yer vermeyeceğini ekledi. Bu beraberliği nikah masasına taşımayı düşündüğünü de gizlemeyen Emir Sarıgül, Helin Avşar’ı tanıyıp tanımadığını sorduğumdaysa ‘Kendisini tanıyorum. Gittiğimiz birkaç yerde karşılaştık, iki medeni insan gibi selamlaştık. Ben yaşadıklarını saklama gereği duyan biri değilim’ diye cevap verdi.

Nostalji geceleri başladı

Ertekin Dinçay’ın sahibi olduğu Ortaköy’deki Cafe des Theatres’da, bir süredir perşembe akşamları canlı müzik performansı var. Ayhan Sicimoğlu’nun organize ettiği ‘nostalji geceleri’nde, çelloda Güzide, klavyede ise Kutup, solist Hülya’ya eşlik ediyor.

Komşu kapısı

Önceki akşam, Nişantaşı Demokrasi Parkı’nın girişinde açılan Komşu adlı kebapçıya gittim. Yılların deneyimli işletmecisi Kemal Koç’un geçen ay hizmete açtığı Komşu’da ilk dikkatimi çeken, son derece şık ve bir o kadar da sade döşenmesi oldu. Müşterilerin ocak, taş fırın ve mutfağı oturdukları yerden görebildikleri mekanda temizlik ön planda... Kebapların tatlarına ise diyecek yok. Personel deneyimli, bakımlı ve tertemiz. Hizmet anlayışları kusursuz. Komşu’da olduğum gece, Zeynep Çarmıklı’nın kardeşi Mehmet Berker de 10 kişilik misafir grubunu orada ağırlıyordu.

Sıradışı bir mağaza

Moda alanında aldığı eğitimi yaratıcılığı ile pekiştirmek isteyen Gamze Saraçoğlu, kendi adını taşıyan moda tasarım stüdyosunu Teşvikiye’de açtı. Geçmişten gelen çizgileri adapte ettiği tasarımlarıyla farklı kadın siluetleri oluşturmayı hedefleyen Saraçoğlu, alışılagelen mağazacılık anlayışının dışında farklı bir seçenek sunma amacında... Her sezon farklı temalar üzerine hazırlanan ve her mevsimin ilk ayı satışa sunulan koleksiyon, en az 45 parçadan oluşuyor ve her tasarımdan sadece 3 beden üretiliyor.

Evlenecekler mi

Güliz Onursal, geçtiğimiz yaz aylarından beri eski basketbolcu Murat Evliyaoğlu ile birlikte... Üstelik bu ilişki ona çok yaramış görünüyor. 20’li yaşlarda ikiz kız annesi Güliz Hanım, geçen zamana meydan okuyor ve sanki her geçen gün biraz daha güzelleşiyor. Sevgililer geçtiğimiz günlerde de Bebek’teki Mel’S adlı restorandaydı. Yanlarına Onursal’ın çocukluk arkadaşı Banu Birkan’ı da alan çift, çok mutlu görünüyordu. Yakın çevrelerinin her an sürpriz bir kararla nikah masasına oturabileceklerini söylediği çiftin bulunduğu bu geceye, davetli olmasına rağmen Güliz Hanım’ın eski eşi Nurettin Hasman’ın katılmadığı ise dikkatlerden kaçmadı.

Dodo’yu kıramadı

Mel’S Restaurant’ın işletmecisi Dodo, önceki akşam kış sezonunda kendisini yalnız bırakmayan arkadaşlarına ve müşterilerine bir teşekkür yemeği verdi. Aynı zamanda sezona veda anlamı taşıyan davet, cemiyet hayatına mensup pek çok simayı aynı çatı altında buluşturdu. Aslı Üstünkaya da o isimlerden biriydi... Siyah kadife ceketinin içine giydiği kırmızı kazakla son derece formda ve hoş görünen Üstünkaya, gece hayatından pek hoşlanmasa da Dodo’nun ricasını kıramadığı için yemeğe gelmemezlik edemediğini söyledi.

Yıldırım’a laf attı

Uzun yıllar Koç Holding’te yöneticilik görevini sürdüren Can Kıraç, geçtiğimiz akşam bir davette karşımıza çıktı. Neşeli tavırlarıyla dikkat çeken Kıraç, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde gazetecilere söylediği ‘100 bin dolar karşılığında poz verebilirim’ sözüne de göndermede bulundu. Eşi İnci Hanım’la birlikte poz veren Can Bey, ‘Ünlüler artık fotoğrafının çekilmesine karşılık para istiyormuş. Biz paranız yoksa kolaylık sağlayabiliriz, bende kredi kartı geçiyor’ dedi.

Karaköy’üm’de ağır davet

Şeniz-Yusuf Lakay çifti, önceki gece yakın dostları için sahibi oldukları Karaköy’üm adlı mekanda bir davet verdi. Lakaylar, Belma Simavi, İnci-Can Kıraç, Mihrinur-Tezcan Yaramancı, Güler Yiğit ve Meral-Vural Gökçaylı gibi isimlerin katıldığı gecenin kusursuz geçmesi için ellerinden geleni yaptı. Sonunda hedefe ulaşıldı ve tüm konukları Karaköy’üm adlı restoranın yemekleri ile ambiansını ne kadar beğendiklerini anlatarak oradan ayrıldı.

Tunus bağımsızlığını kutluyor

Bağımsızlığını 20 Mart 1956’da kazanan Tunus, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi İstanbul’da da 49. Milli Günü’nü kutladı. İstanbul Tunus Başkonsolosu Taofik Jabeour’un ev sahipliğinde önceki akşam Pera Palas Otel’de düzenlenen resepsiyona, farklı ülke temsilcilerinin yanı sıra iş ve cemiyet dünyasından tanınmış simalar katıldı.

Yıldızların tercihi

Dünyanın önde gelen kozmetik markalarının Türkiye’deki ithalatçı firması Neomed, Amerikalı starların tercih ettiği makyaj ürünlerinden i.d.bareMinerals’ı tanıttı. Jennifer Aniston, Celine Dion, Cameron Diaz gibi isimlerin tercih ettiği yüzde 100 doğal makyaj serisine ilgi büyüktü.

Nerede o eski günler

Teoman Demir-Revan Sadıkoğlu çiftinin kızı Hande, iki yıldır Erdinç Acar’la flört ediyor. Eskiden her gece farklı bir eğlence mekanında görmeye alışık olduğumuz Hande Demir, bu ilişkiyle birlikte duruldu, gecelerden el etek çekti. Zamanının çoğunu Acar’ın Acarkent’teki evinde geçiren genç kız, geceleri ise dışarı çıkmak yerine annesi Revan Sadıkoğlu’nun Suadiye’deki evine dönüyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI