"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Helikopterden para saçılıyordu

RUMUZ: ENDİŞELİRüyamda bir kalabalığın içerisindeyim ve insanlar kendi aralarında konuşuyorlar "Birazdan para atılacak yukarıdan" diyorlar ve birden yukarıda bir helikopterden demir 1 YTL ve 50 kuruş atılmaya başlıyor.

Herkes atılan paraları kapmak için yarışıyor ve birbirinin aldığı paraları kapmak için de çaba sarfediyorlar. Atılan paralar demir paralar olmasına rağmen, yukarıdan aşağıya taş gibi düşmüyor, tıpkı kağıt paralar gibi uçuşarak aşağıya düşüyorlar. Ben bir taraftan topladığım parayı çevredeki insanlara kaptırmamaya çalışırken, bir taraftan da helikopterden atılan paralardan yakalamaya çalışıyorum. Yakaladığım paraları bluzumun içine atıyorum. Atarken de bakıyorum, hemen hemen hepsi 1 YTL yakaladığım paraların, 50 kuruş çok az içlerinde. Daha sonra helikopter iyice bize doğru yanaşıyor ve bu defa para mı atıyor yoksa başka birşey mi atıyor tam olarak hatırlayamıyorum, ama ben helikoptere işaret ediyorum: "Benim taraflara da para at" diye ve bir an helikopterin pilotuyla göz göze geldiğimizi görüyorum. Ve benim bulunduğum tarafa atmaya başlıyor paraları ya da her neyse attığı şey. Bu arada çok fazla aşağıya iniyor helikopter ve ben korkuyorum bir kaza olacak ve insanlar zarar görecek, pervane birine değecek diye. Ve ona paraları benim bulunduğum tarafa doğru atması için işaret ettiğime pişman oluyorum. Benim yüzümden insanlar yaralanabilirdi diye endişeleniyorum.


YORUM:
Rüyada görülen para, kişinin hırsları ve güç isteği ile ilişkilendirilir, ama sizin rüyanızdaki genel içeriği gözönünde bulundurursak, rüyanız kolay yolla kazanılan (helikopterden atılıyor, yani havadan gelen para) veya kazanılma ihtimali olan, ancak bu yolu tercih ederseniz (ya da etmiş de olabilirsiniz) başka insanlara zarar verebileceğinizi (vermiş de olabilirsiniz) veya hakkını yiyebileceğinizi düşündüğünüz bir kazanca işaret ediyor sanırım.

Bu arada, yıldız haritası yorumu veya sizin deyiminizle gelecek analizi yapmam için çok fazla sayıda mail alıyorum. Tek tek yanıt vermem neredeyse imkansız olduğu için tek açıklama ile cevap vermem doğru olur sanırım: Gizembilimle uğraşmak zordur ve sorumluluk ister. Ben kendi adıma, prensiplerim ve inançlarım gereği, para karşılığında ya da parasız, kişisel yorum yapmıyorum. Anlayış göstereceğinizi umut ederim. Sağlık ve sevgi ile kalın...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI