« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Helalleşmenin perde arkası

Kötü geçen Trabzonspor karşılaşması sonrası hocalarından tepki görmeyi bekleyen futbolcular “Başınızı yukarı kaldırın” sözleriyle duygulandı Volkan, “Bu dayanışmayı herkese gösterelim” dedi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe-Trabzonspor karşısında kalesinde çok sayıda pozisyon gördüğü bir maç yaşadı... Karşılaşma sonrası taraftarlar gibi futbolcular da, favori oldukları maçın nasıl bu şekilde geçtiğine şaşkındı.

90 dakikanın bitiminin ardından Fenerbahçe soyunma odasında ilginç şeyler yaşandı. İçeri giren her futbolcu şanssızlıktan dert yanıyordu. Örneğin Bekir, kafa vuruşunun çizgiden çıkarılmasına şöyle veryansın ediyordu: “Marsilya maçında aynı pozisyonda top ayağıma çarpıp içeri girdi, şimdi ben vurdum adam çıkardı çizgiden...”

Takımın liderlerinden Volkan Demirel de talihsizlikten dert yanıyordu: “Top bir türlü girmiyor.”
Hepsi ne olursa olsun kazanarak bu şanssızlığa son vermek istiyordu.

Aykut Kocaman’dan maç sonunda terapi

Teknİk direktör Aykut Kocaman’ın soyunma odasına girdiğinde oynanan futbol ve verilen gol pozisyonları nedeniyle takıma eleştirilerde bulunması bekleniyor... Ancak sahadaki özgüvensizlik Kocaman’ın da dikkatinden kaçmamıştı. Farklı bir yöntem denedi... Futbolcularına döndü ve “Hepinize teşekkür ederim çocuklar” dedi...

Beklenenin aksine son derece yumuşaktı. Devam etti...

“Kazanmak için her şeyi yaptınız. Çok başarılı bir mücadele verdiniz... Şimdi hepiniz başınızı yukarı kaldırın... Hiçbir şey olumsuz değil. Yolumuza devam ediyoruz.”

Helalleşmenin perde arkası

Vedalaşmayı değil dayanışmayı kastetti

Kocaman’ın bu tavrından futbolcular oldukça etkilendi... Kötü oynadıklarının farkındalardı. Kendilerinden hesap sorulmasını beklerken çok farklı bir durumla karşılaşınca hepsi duygulandı. Volkan Demirel bunun üzerine takımda bir kenetlenme olduğunu ve birlikte hareket ettiklerini göstermek gerektiğini belirterek, Mehmet Topal ile birlikte basın açıklaması yapmaları gerektiğini söyledi. İki futbolcu birlikte basın toplantısına gittiler. Burada yaptıkları açıklamalarda da hem Aykut Kocaman’a, hem takım arkadaşlarına destek verdiler.

Volkan’ın, “Hocamızla helalleştik” sözleri, “Neler oluyor” sorusu yaratırken, tecrübeli futbolcu, daha sonra bu helalleşmenin vedalaşma anlamında olmadığını, o maç için hataları konuşup anlaştıklarını kastettiğini söyledi.

‘Beni yanlış anladılar’

TRABZONSPOR maçından sonra yaptığı “Hocamızla helalleştik” açıklaması farklı yorumlara neden olan Volkan Demirel, dün twitter’dan konuya açıklık getirdi. Fenerbahçe kalecisi, dün ilk tweet’inde, “Yaptığım röportajda kullandığım ‘helalleşmek’ kelimesinin yanlış yerlere çekilmesine anlam veremedim” dedi. Volkan, daha sonra da, “Ben Trabzonspor maçında yaptığımız hatalar ve olumlu hareketlerle ilgili olarak röportajda ‘helalleşmek’ kelimesini kullandım” diye yazdı.

Kasımpaşa hazırlıkları başladı

CUMARTESİ günü Kasımpaşa ile deplasmanda karşılayacak Fenerbahçe, hazırlıklara ara vermeden başladı. Aykut Kocaman yönetiminde Can Bartu Tesisleri’nde yapılan antrenmanda, Trabzonspor maçında ilk 11’de oynayan futbolcular yenileme programı uygularken, diğerleri pas ve dayanıklılık çalışmasının ardından çift kale maç yaptı. Ağrıları bulunan Kuyt, takımdan ayrı çalıştı,

'Haydi takımı ayağa kaldırmaya'

SARI lacivertli taraftarlar, Trabzonspor maçı sonrası eleştirilere hedef olan futbolcularına destek vermek amacıyla yeni bir organizasyon yapıyor. Fenerbahçeli taraftarların oluşumu, “12 Numara”nın sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıda, taraftarların yarın akşam antrenmanı öncesi Samandıra’daki Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde toplanmaları istendi. Çağrıda, “Takımımızı ayağa kaldırmaya gidiyoruz” ifadeleri kullanıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz