« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Helal sana komşu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yunan sporcular İsveç ve Finlandiya'nın katılmadığı turnuvaya güle oynaya geldi

İzmir'de düzenlenen Avrupa Gençler Tenis Şampiyonası'na katılan Yunan Tenis Milli Takımı'nın kaptanı ve sorumlusu Kakudakis, ‘‘Türkiye'ye güvenlik konusunda endişe duymadan geldik. Burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz’’ dedi.

Avrupa'ya duyurulur

Avrupa'da, Türkiye hakkında terör bahane edilerek yapılan olumsuz propagandalara en iyi cevap Yunan Tenis Milli Takımı'ndan geldi. İzmir'de düzenlenen Avrupa Gençler Tenis Şampiyonası elemelerine katılan Yunan takımının kaptanı ve sorumlusu Vangelis Kakudakis, Türkiye'ye hiçbir endişeye kapılmadan geldik'' dedi.

Güvenlik sorunu yok

İsveç ve Finlandiya'nın terör bahanesiyle katılmaktan kaçındıkları turnuvaya hiçbir endişe duymadan gelen Yunan takımının sorumlusu Kakudakis şöyle konuştu: ‘‘Avrupa'da Türkiye aleyhine yayılan olumsuz bir propaganda var. Ancak bu bizi hiç ilgilendirmiyor. Burada kesinlikle güvenlik sorunu yok.’’

Ebedi dostuz

‘‘Bir güven sorunu olsaydı ülkemiz bizi Türkiye'ye göndermezdi’’ diyen Kakudakis, ‘‘Türkiye ile Yunanistan coğrafya gereği vazgeçilmez iki komşu ülkedir. Çeşitli politik sebeplerle hükümetler karşı karşıya gelmişlerdir. Ama, Türk ve Yunan halkları arasında bir düşmanlık olduğuna inanmıyoruz’’ yorumunu yaptı.

Biz çok mutluyuz

İsveç ve Finlandiya'nın terör iddiasını öne sürerek Türkiye'ye gelmemesinin kendilerini ilgilendirmediğini ifade eden Kakudakis, ‘‘Onlar hakkında yorum yapmak bana düşmez. Ama şunu tekrarlayabilirim ki, biz Yunan tenis takımı olarak Türkiye'de ve İzmir'de bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz’’ dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler