« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Helal olsun Fenerbahçe

15 askerimizin şehit olması nedeniyle F.Bahçeli futbolcular Başkan Yıldırım’ın talimatıyla hazırlatılan ay yıldızlı kırmızı tişörtlerle sahaya çıktı. Taraftarlar alkışlarla onlara eşlik ederken terör lanetlendi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçeli oyuncular Ay-Yıldızlı tişörtlerle Foto - Galeri

F.BAHÇE, önceki gün 15 askerimizin şehit olmasına yol açan hain terör saldırısına, anlamlı bir tepkiyle yanıt verdi. Sarı lacivertli futbolcular, dün akşam Kayserispor maçı öncesi sahaya ısınmak için üzerlerinde ay-yıldızlı kırmızı tişörtlerle çıktı. Hakkari’deki çatışmada 15 askerin şehit olması nedeniyle gösterilen bu tepkiye tribünlerdeki taraftarlar alkışla eşlik edip destek verdi, bu sırada stat hoparlörlerinden 10. Yıl Marşı çalındı.

Yıldırım hazırlattı

Fenerbahçeli taraftarlar, sloganlarla teröre lanet okuyarak, "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" diyerek tempo tuttu. Stat hoparlörlerinden yapılan anonsta da şehitlere saygı için maçta müzik yayını yapılmayacağı açıklandı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Hakkari’den gelen ve tüm yurtta büyük üzüntü yaratan hain saldırı sonrası üzerinde ay yıldız olan ve futbolcuların giydiği tişörtlerin hazırlanması için bir gün önceden Fenerium’a talimat verdiği ve tişörtlerin hazırlatıldığı öğrenildi. Sarı lacivertli takımda forma giyen yabancı futbolcular da "Bu vesile ile şehit olan askerler için dayanışmaya katkıda bulunup, teröre tepki göstermek" istediklerini belirterek ay yıldızlı kırmızı tişörtleri giydiler.

Maç öncesi İstiklal Marşı okunduğu sırada maraton üst tribünde, dev boyutlarda Türk Bayrağı açıldı. Karşılaşma, şehitler için yapılan saygı duruşunun ardından başladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.