İSTANBUL HABERLERİ

HEKTAŞ: AR-GE ile gelen rekor büyüme

DHA
04.05.2017 - 11:27Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 4 Mayıs (DHA) - OYAK Grubu şirketlerinden HEKTAŞ ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29 büyüdü.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, "net karını ise yüzde 33 arttırarak 27.3 milyon liraya yükselten HEKTAŞ’ın rekor büyüme ve karlılığının ardında AR-GE yatırımları etkili oldu. Tarım sektörü için zirai ve hayvansal ilaçlar üreten HEKTAŞ’ın, her bölgenin koşuluna göre geliştirdiği ilaçlar büyümenin motoru oldu."
HEKTAŞ Genel Müdürü Levent Ortakçıer, 2017’deki AR-GE odaklı yatırım stratejilerini sürdüreceklerini belirterek, “HEKTAŞ’ın kendi sektöründeki bu yükselişi finansal sonuçlarla sınırlı kalmayacak. Sektöre katma değer sağlayan yeni yatırımlarla gücümüze güç katmaya devam edeceğiz” dedi.
Açıklamada, "Zirai ve hayvansal ilaçlar konusunda Türkiye’nin yerli lideri OYAK Grubu şirketlerinden HEKTAŞ, AR-GE çalışmalarının meyvesini yılın ilk çeyreğinde almaya başladı. 2016 yılının ilk çeyreğine göre bu yılın aynı döneminde yüzde 29 büyüyen HEKTAŞ, ilk çeyrek net karını yüzde 33 artırmayı başardı" denildi.
Bu süreçte her bölgeye uygun ayrı zirai ilaçlar geliştirdiklerini ve bu yeni ürünlerin başarıda önemli bir payı olduğunu anlatan HEKTAŞ Genel Müdürü Levent Ortakçıer, “AR-GE birimimiz tarafından geliştirilen yeni ürünlerimizle her bölgeye ayrı çözüm sunuyoruz. Örnek vermek gerekirse, sebzeler için tek ürün değil, her bölgenin ihtiyacı için ayrı ürünler geliştirdik. AR-GE çalışmaları bundan sonra da şirketimizin odağında olmaya devam edecek” dedi.
Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 76 bin metrekarelik modern üretim tesisine, yıl sonuna kadar bitirmeyi planladığı AR-GE merkezini de katmayı hedeflediklerini belirten Ortakçıer, “HEKTAŞ olarak tarım ve hayvan sağlığı konusundaki iddiamızı büyüterek sürdürmeye kararlıyız. AR-GE yatırımlarının sonuçlarını önümüzdeki dönemde görmeyi hedefliyoruz. Tohum ve gübre başta olmak üzere ilişkide olduğumuz tüm pazarlarda HEKTAŞ’ın adını göreceksiniz.” dedi.
"Türkiye tarım ilaçları sektörünün lider markalarından"
Bir OYAK Grubu şirketi olan Hektaş, Türkiye tarım ilaçları sektörünün lider markalarından biri olup, Türkiye’nin ekolojik yapısına ve ürün çeşitliliğine uygun 350’den fazla zirai ilacın yanı sıra 30’a yakın hayvan sağlığı ilacının üreticisi konumundadır. 61 yıllık geçmişe sahip olan Hektaş, mevcut ürün yelpazesini geliştirirken, üreticilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, insana, çevreye ve doğaya saygılı, organik ve sürdürülebilir tarım uygulamalarına uygun ürünler sunmaktadır.
Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yüksek kapasiteli modern tesisinde çalışmalarına devam eden Hektaş, yenilikçi ilaçların ürün portföyüne eklenmesi için Ar-Ge faaliyetlerini sürdürmektedir. ‘Akıllı Tarımın Öncüsü’ mottosuyla ülkemiz tarım sektörünün çözüm ortağı olan Hektaş, uluslararası sertifikaları ve standartları, modern üretim tesisleri, üretim kapasitesi ve yetenekleri, güçlü altyapısı, lojistik ve teknik servisi ile Türkiye tarımına verdiği desteği artırarak devam ettirmektedir.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden HEKTAŞ: AR-GE ile gelen rekor büyüme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HEKTAŞ: AR-GE ile gelen rekor büyüme haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  15 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:27
  • Guneş
   07:08
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   18:32
  • Yatsı
   20:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı