MALATYA HABERLERİ

Hekimhan'da vergi rekortmenleri ödüllendirildi

AA / Yusuf Cahid Çavdar
27.02.2016 - 14:19Son Güncelleme :
AA / Yusuf Cahid Çavdar

MALATYA (AA) - Malatya'nın Hekimhan ilçesinde vergi rekortmenleri ödüllendirildi.

İlçede geçen yıl yüksek düzeyde gelir ve kurumlar vergisi ödeyen mükelleflerin onurlandırılması amacıyla, Hekimhan Mal Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa Kaymakam Tunahan Efendioğlu ve Belediye Başkan Vekili Emin Kılıçaslan katıldı.

Kaymakamı Efendioğlu, etkinlikteki konuşmasında, verginin toplumun kalkınması ve ekonominin büyümesindeki önemine dikkati çekerek, verginin kamu hizmetlerinin sağlıklı, verimli ve etkin yürütülmesi için ihtiyaç duyulan en önemli finansman olduğunu söyledi.

Vergi haftasıyla vatandaşların vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarını arttırmasının amaçlandığını aktaran Efendioğlu, "Vergi ödemek her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir. Devletin bu vergilerden topladıklarıyla en iyi şekilde hizmet sunması da vatandaşlarına karşı yerine getirmesi gereken en önemli görevlerden biridir" dedi.

Programda kurumlar vergisi, gelir vergisi ve basit usülde yüksek vergi ödeyen esnaflara protokol üyelerince plaket verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Hekimhan'da vergi rekortmenleri ödüllendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hekimhan'da vergi rekortmenleri ödüllendirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı