MALATYA HABERLERİ

Hekimhan Ve Kuluncak İlçelerine İnceleme Gezisi

IHA
01.09.2015 - 12:41Son Güncelleme :

HEKİMHAN VE KULUNCAK İLÇELERİNE İNCELEME, BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE GEZİSİ YAPILDI.

IHA

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın talimatları doğrultusunda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkilileri Hekimhan ve Kuluncak ilçelerinde inceleme, bilgilendirme ve istişare çalışmaları yapıldı.
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt başkanlığında gerçekleştirilen programa Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi bünyesindeki şube müdürleri de katıldı. Hekimhan Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, Kuluncak Kaymakamı Tolga Özdemir ile Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları ve Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz’ın da ziyaret edildiği inceleme gezisinde önemli tespitlerde bulunuldu. İlçelerdeki iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının yanı sıra denetim konularında ilgili mevzuatlar anlatılırken, ihalesi yapılan ve yakında hizmete girecek olan Malatya Entegre Çevre Projesi kapsamında Hekimhan ve Kuluncak ilçelerinde kurulacak olan aktarma istasyonlarının yer seçimleri de yapıldı. Haşerelerin üreme yerleri olan durgun su ve diğer yerlerdeki larva kaynaklarının tespiti ve önlem alınması için Hekimhan ve Kuluncak belediyeleri tarafından alınması gereken tedbirlerin de görüşüldüğü gezide, ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kütüphanelerde de ilçe Kaymakamları ile birlikte incelemeler yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt, belirli bir program dahilinde bütün ilçeleri gezerek inceleme, bilgilendirme ve istişarelerde bulunacaklarını söyledi. Bozkurt, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda sorunların yerinde tespit edilmesi, bilgilendirme yapılması ve karşılıklı istişarelerde bulunulması amacıyla ilçelerimizi gezerek yetkililerle görüşüyoruz. Kaymakamlık ve ilçe belediyeleri başta olmak üzere gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşerek, bilgilendirmenin yanı sıra istişarelerde bulunuyoruz. Bu kapsamda Darende ilçemize ilk programımız yaptık. Bundan sonra şube müdürü arkadaşlarımızla birlikte her hafta ilçelerimize giderek, bu programlarımızı devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Hekimhan Ve Kuluncak İlçelerine İnceleme Gezisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hekimhan Ve Kuluncak İlçelerine İnceleme Gezisi haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:59
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:23
  • Akşam
   17:47
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı