ADANA HABERLERİ

Hekimevi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

IHA
02.10.2015 - 10:26Son Güncelleme :

ADANA TABİP ODASI BAŞKANI PROF. DR. H. NESLİHAN ÖNENLİ MUNGAN, HEKİM VE SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YANI SIRA HERKESE BU KAMPANYAYA KATILARAK DESTEK VERMELERİ İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU.

IHA

Adana Tabip Odası, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Binası yapılması için işlevliğine son verilmek istenen Adana Hekimevi’nin kapatılmasına karşı çıkarak imza kampanyası başlattı.
Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, hekim ve sağlık çalışanlarının yanı sıra herkese, bu kampanyaya katılarak destek vermeleri için çağrıda bulundu. Mungan, “Yıllardır sadece Adanalı hekim ve sağlık çalışanlarına değil, aynı zamanda diğer illerden de ilimize gelen hekim ve sağlık çalışanlarına, eğitim ve konaklama hizmeti veren Adana Hekimevi’nin kapatılma kararını üzülerek öğrendim. Pek çok kamu kuruluşunda, mensuplarının istifadesi için sosyal tesisler bulunmaktadır. Üstelik bu tesisler sadece mensuplarının değil tüm halkın istifadesine de açıktır. Benzer tesislerin hekimler ve sağlık çalışanları için de yaygınlaştırılması, diğer illerimizde de hekimevleri açılması ihtiyacı varken, Adana Hekimevi’nin kapatılması kararını anlaşılmaz buluyorum.”
Başkan Prof. Dr. Mungan, şöyle devam etti:
“Adana Hekimevi; Seyhan Nehri kenarında eşsiz manzarası ve dinlendirici ortamda, 80 yatak kapasitesi, 7 konferans ve toplantı salonu, restoran ve dinlenme salonlarıyla, hekim yoğunluğunun yüksek olduğu ilimizde, hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının, her türlü mesleki eğitimleri başta olmak üzere, sempozyum, konferans, kongre, panel gibi çeşitli faaliyetlerine başarıyla ev sahipliği yapmaktadır. Bu şekilde bir kamu hizmeti vererek ilimizde önemli bir boşluğu dolduran Adana Hekimevi’nin, verdiği kamu hizmet ile değil de, kar-zarar hesapları ile değerlendirilerek kapatılması üzücüdür. Beklentimiz bu yanlış kararın düzeltilmesi ve Adana Hekimevi’nin faaliyetlerine devam etmesinin sağlanmasıdır. Hekimevi kapatılmasın imza kampanyasını Adana Tabip Odası olarak yeni başlattık. Kısa sürede yüzlerce imza atıldı. Destek veren halkımıza şimdiden teşekkür ediyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Hekimevi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hekimevi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı