İZMİR HABERLERİ

"Hekim Gözüyle" resim sergisi

AA / Ayşe Akyüz
14.03.2016 - 22:28Son Güncelleme :
Hekim Gözüyle resim sergisi
AA / Ayşe Akyüz

İZMİR (AA) - Ödemiş Devlet Hastanesinde görev yapan doktorlar Tarkan Kızartıcı, Serhat Donduran, Bilge Kayhan, Gülden Saruhan’ın "Hekim Gözüyle" isimli resim sergisi açıldı.

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Ödemiş Yıldız Kent Müzesinde gerçekleştirilen açılışta konuşan Ödemiş Devlet Hastanesi Müdürü Ziya Yurdakonar, “Hastalarımız, doktorlarımızı sanatla ilgilenmez zannetse de, doktorlarımız aslında sanatla edebiyatla iç içedir. Tıbbiyeden çok sayıda sanatçı çıkmıştır. Ödemiş Devlet Hastanesinin de sanatçı doktorları var" dedi.

Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu da “14 Mart içimizi aydınlatan bir gündür.14 Mart, yurdumuzun işgaline karşı hekimlerimizin bir tepki göstererek tıp bayramı olarak kutlamaya başlaması açısından özel bir gündür” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek sergi gezildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden "Hekim Gözüyle" resim sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Mart 2016 tarihinde saat 22 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Hekim Gözüyle" resim sergisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı