Ankara Haberleri, Son Dakika, Haberler

ANKARA HABERLERİ

  Hediyelik eşya fuarı AKM’de

  09 Aralık 2011 - 20:13Son Güncelleme : 09 Aralık 2011 - 20:13

  20 ülkeden 200’e yakın katılımcının yer aldığı hediyelik eşya fuarında, çini, deri işleri, seramik, konfeksiyon, tekstil ürünleri, oyuncak gibi çok sayıda el sanatları ve hediyelik eşya sergileniyor.

  Fuarda, Van’dan getirilen, yöresel motiflerin işlendiği Urartu desenli el dokuması halı kilimler de Başkentlilerin beğenisine sunuluyor. Van El Sanatları standında Ankaralıların ilgisini bekleyen şirket sahibi Halil Ertaş, fuar için Van’dan geldiğini söyledi. Depremde iş yeri ve evinin hasar gördüğünü, bu nedenle dükkanının kapalı olduğunu ve çadırda yaşadıklarını anlatan Ertaş, “Getirdiğimiz halı ve kilimleri geri götürmemek, hepsini satmak istiyoruz. Zaten geri götürsek de ürünlerimizi koyabileceğimiz bir mekanımız yok şu anda. Fuarda yapacağımız gelirle, deprem nedeniyle uğradığımız zararı bir nebze de olsa telafi edebilmeyi, evimi ve iş yerimi onarabilmeyi umuyorum” diye konuştu. Çini, deri işleri, seramik, konfeksiyon, tekstil ürünleri, oyuncak, çiçek, süs eşyası, sedef kakma, yün, çarık, keten, plastik sanat malzemeleri, gümüş ve taş işçiliği, hasır, dokuma, oyalar, keçe gibi çok sayıda el sanatları ve hediyelik eşyanın sergilendiği fuar, 18 Aralık tarihine kadar, 11.00-21.00 saatleri arasında açık kalacak.

  Etiketler:
  AnkaraBugün6 ºCÇok Bulutlu
  • Pazr4 ºC
  • Pzts4 ºC
  • Salı5 ºC
  • Çarş3 ºC
  • Perş4 ºC
  • Cuma5 ºC
  Sayfa Başı
  Haberlergamze göktürk kimdirkykkyk burs ve krediziraat bankası sorgu ekranıkyk ne zaman yatacakcesur ve güzelcesur ve güzel 5. bölüm fragmanı