Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hediye pahalıya patladı

Barcelona'nın ve Arjantin milli takımının yıldız futbolcusu Lionel Messi'nin doğum gününde annesine verdiği hediye pahalıya patladı.

CANAN KAYA - BUENOS AIRES / DHA
SON GÜNCELLEME

Kısa bir süre önce dünyanın en iyi futbolcusu ödülü Balon de Oro'yu ikinci kez kazanan Lionel Messi, bir maçta attığı gol sonrası "doğum günün kutlu olsun anneciğim" yazılı tişörtü gösterdiği için 2 bin Euro para cezasına çarptırıldı. Üstüne de sarı kart cezası aldı.

Messi, 22 Ocak'ta oynanan Barcelona-Racing Santander maçında attığı gol sonrası, formasını çıkararak "Feliz Cumple Mami" (doğum günün kutlu olsun anneciğim) yazılı tşörtü göstererek annesi Celia Messi'nin doğum gününü kutladı.

İspanyol Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Messi'nin gol sonrası yaptığı hareketle "maç sırasında bir oyuncu reklam, slogan, başlık, logo, resim ve yazılı şekilde propoganda yapamaz" maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle 2 bin Euro para cezasına çarptırıldığını açıkladı. Üstelik cezasına bir de sarı kart eklendi. Maçın hakemi Ignacio Iglesias Villanueva Messi'ye sadece sözlü uyarıda bulunmuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz