Gündem Haberleri

  Hediye internet hattı ile tehdit

  Hürriyet Haber
  09.01.2011 - 14:23 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Aliağa ilçesinde bir kişi, hediye olarak gönderilen, ancak kullanmadan iade ettiği internet hattı nedeniyle, kendisini “şirket avukatı” olarak tanıtan kişilerce “evine hacze gelecekleri, eşiyle beraber tutuklatacakları” yönünde tehdit edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.İşçi emeklisi olan Erdal Yener (55), AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 7 ay önce telefonla arayan kişinin bir GSM operatöründen “3G internet hattı” hediye kazandığını söylediğini belirtti.

  Hediye kazandıklarını duyunca eşiyle çok sevindiklerini, nereden ve neden hediye kazandıklarını sorgulamanın akıllarına gelmediğini ifade eden Yener, hediyenin kısa süre sonra evlerine kargoyla ulaştırıldığını, ancak eşinin sözleşmede yazılı şartları uygun bulmayınca, hiç kullanmadan geri gönderdiklerini belirtti. Yener, buna rağmen bir süre sonra fatura geldiğini ve bunu ödemeyi reddettiğini dile getirdi.

  Yener, sonrasında işin içine kendilerini önce İstanbul'daki, sonra da İzmir'deki hukuk bürolarından söz konusu şirketin avukatı olarak tanıtan kişilerin arayarak tehditlerde bulunduğunu ileri sürerek, şunları söyledi:

  “Beni İzmir'deki avukatlık bürosundan aradığını söyleyen kişi, 'Evinize hacze geliyoruz. Evde olun, jandarmayla geleceğiz. Çilingirle de olsa kapınızı açacağız. Seni ve eşini götüreceğiz. 2 yıldan 6 yıla kadar hapsiniz var' diyerek tehdit etti. İki kızım var, o telefonun geldiği gün 11 yaşındaki kızımın doğum gününü kutlayacaktık. Gelen telefonla birlikte eşim ve kızım tutuklanacağımızı sanarak büyük bir korku içine girdiler. Sinir krizleri geçirerek hastanelik oldular.”

  Yener, bunun üzerine avukata başvurarak, kendisini tehdit edenler hakkında şikayetçi olmaya karar verdiğini ve suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.

  “İCRA TAKİBİ YOK”

  Erdal Yener'in avukatlığını üstlenen Ercan Canımoğlu da yaşanan olayla ilgili yaptığı araştırma sonucunda, henüz söz konusu GSM operatörünce başlatılmış bir icra takibinin olmadığını belirlediklerini bildirdi.

  Henüz bir icra takibi olmadan, ödeme emri göndermeden, normal hukuk takip süreci başlamadan, hukuk bürosundan birilerinin müvekkilini arayarak, “Evinize hacze geleceğiz, eşinizle seni kelepçeleyerek götüreceğiz” diye tehditlerde bulunmasının çok rahatsız edici bir durum olduğunu ifade eden Canımoğlu, müvekkilini arayanın İzmir'deki bir hukuk bürosunda çalışan sekreter olduğunu belirlediklerini ve söylediklerinin “tamamen aileyi korkutmak maksatlı, kurgudan ibaret olduğunu” tespit ettiklerini iddia etti.

  Canımoğlu, tespit ettikleri hukuk bürosu sekreteri hakkında, bu işi büroda görevli avukatların bilgisi dahilinde yapmış olması halinde avukatlardan da davacı olduklarını belirterek, Aliağa Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı