Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Hedeften uzaklaştık

ÜÇ maçta 13 gol yiyen Estonya’yı yenemedik. Adamlar o neticeden sonra beraberliğe yattılar. Pozisyona girdik mi? Girdik. Ama iyi futbol oynadık mı? Hayır.

Tamam, eksiklerimiz var, sakatlarımız var ama bu takımın da Estonya’yı çok rahatlıkla geçmesi gerekir. Eğer bu kadroyla Estonya’yı geçemiyorsan, finallere gidemezsen, ki, öyle gözüküyor. O zaman ağlamayacaksın.

Halil’le Mevlüt çift santrfor oynuyorlar ama sen topu karşıdan şişiriyorsun. İkisi de hiçbir hava topunu alamadılar. Geçen maç Ayhan iyi oynamadı, Nuri iyiydi. Sen, tercihini Ayhan’dan yana kullanıyorsun. Yanlış.

Daha önce Halil Altıntop’u neden kullanmıyor diye Fatih Hoca’ya kızıyordum. Ama dün Halil iki yüzde yüzlük pozisyonları kaçırınca Fatih Hoca’yı haklı çıkardı. Fatih Hoca bir türlü ideal takımını önce çıkarmıyor. Dün gece, bu Estonya takımını eğer yenemediysen, Yusuf ve Arda tipindeki futbolcuları oynatırsan yenebilecektin. Özellikle Yusuf’tan maçın başında faydalanmak gerekirdi. Yani, Yusuf oynamalıydı, yanında Nuri oynamalıydı. Bu arada Arda son zamanlarda hem Galatasaray’da hem de A Milli Takım’da iyi futbol oynamıyor. Dün gece gene kayıptı.

Topları hep şişirdik

Dakika 70 oldu, iyice panik başladı. Hiçbir topu kenar çizgilere indiremedik. Karşıdan şişirdik, bizden 5 kişi onlardan 7 kişi ceza alanı önünde boğuştuk. Bu boğuşmanın hepsinde onlar galip geldiler. Aradan düşen topları kaleye vurduk, o da kalecinin üstüne gitti.

Eğer, Avrupa’da ilk 4’e kalmışsan bu Estonya’yı geçeceksin. Eğer geçemiyorsan bu senin Avrupa 3’üncülüğünün tesadüf olduğunu gösterir. Zaten bir gün evvelki Ümit milli maçı, bu maç için bir alarmdı ama herhalde futbolcular fark edemediler.

Fatih Hoca kenardan kalecinin vakit geçirdiğini ifade ediyordu ve kızıyordu ama bence haksızlık yapıyordu. Adamlar beraberliğe çoktan razılar. Sen o kaleciyi vakit geçirmeye mecbur etmeyeceksin. Söke söke bu takımı yeneceksin. Bence bu beraberlik A Milli Takım için büyük bir kayıp oldu. Adamlar orta sahadan kontrollü geldiler ve pozisyona girdiler. Bence gruptaki şansımızdan gayet uzaklaştık. Maçın hakemi, maçı nasıl idare etti derseniz bence iyi idare etti.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI