« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedeflerimizi koyduk

Sauber’in yeni teknik direktörü James Key, bu sezon yeni bir çıkış yakalamalarının hala mümkün olduğunu belirterek, takımın eski hızına kavuşabilmesi için “hırslı” bir program başlattıklarını kaydetti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Emekliye ayrılan Willy Rampf’in yerini alan Key, daha önce son sırada yer alan Force India’nın yaşadığı dönüşümü hatırlatarak, sezonu kurtarmak için çok geç kalınmadığı konusunda duyduğu iyimserliği dile getirdi.

Kapsamlı bir iyileşmenin bu sezon mümkün olup olmadığı şeklindeki soruya Key, “Mümkün olduğuna inanıyorum, çünkü şu an mevcut araçta ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Bununla birlikte bazı arızalar var ki, hemen çözülemez. Aracın şu an ki karakteristiğinden kurtularak yeni özelliğine kavuşması lazım, bu da zaman alıyor” cevabını verdi.

Key, “O yüzden mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çalışacağız. Hedeflerimizi koyduk. Bu konuda da herkes çok hırslı. Gridin üstlerine tırmanmamız kesinlikle mümkün, fakat rekabet de çok çetin. O yüzden rakiplerimizin yaptıkları gelişimden daha hızlı ilerlemek için ne yapılması gerekiyorsa yapmalıyız” dedi.

Sauber’in form eksikliğinin gizlenecek bir durum olmadığını da ifade eden Key, teknik direktörlük görevini devralmasından önce, takımın sıkıntılarını gidermek için zaten çaba sarfetmeye başladığını hatırlattı.

Key, şu an ileriye dönük yepyeni bir plan çıkardığını ifade ederek, takımın şu ana kadar zayıf olarak bildiği yanları ile henüz çok iyi anlaşılamayan yönleri üzerine yoğunlaştıklarını belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz