« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedefimize ulaşacağız

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi ekiplerinden Galatasaray'ın yabancı oyuncularından Yannick Bazin, sezon sonunda hedeflerine ulaşacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yannick Bazin, Galatasaray Dergisi'nin Ocak sayısına yaptığı açıklamada, Türk voleybolunun son yıllarda hızla geliştiğini, iyi kariyere sahip oyuncuların Türkiye'yi tercih etmeye başladığını, kendisinin de bu nedenle Türkiye'de oynamayı tercih ettiğini belirtti.

Sezon başında transfer olmadan önce de Galatasaray'ı iyi tanıdığını kaydeden Bazin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Galatasaray'ın voleybola önem verdiğini biliyordum. Zaten Avrupa'da yaşayıp Galatasaray'ı tanımamak mümkün değil. İkinci olarak da burada arkadaşım Philippe Barca oynuyordu. Gelmeden önce ona da danıştım ve aldığım olumlu referanslar daha önce düşündüklerimle örtüştü. Teklifi olumlu değerlendirerek buraya geldim.”

Bu sezon Avrupa kupalarına katılmayı hedefleyen takımın, lige iyi bir başlangıç yaptığını kaydeden Bazin, “Önemli olan sezonu tamamladığımızda ilk 4'te olabilmek. Bunun için çok çalışmanız ve ciddiyeti elden bırakmamanız gerekiyor. Ligde güçlü ve iddialı ekipler var, ama biz de en az onlar kadar iddialıyız. İnanıyorum ki sezon sonu geldiğinde ligi istediğimiz yerde tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

Galatasaray'da oynamaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, kendisiyle aynı mevkide oynayan Caner'in de çok başarılı ve yetenekli bir oyuncu olduğunu kaydeden Bazin, aralarındaki rekabetin ikisinin de gelişimine katkıda bulunduğunu söyledi.

TARAFTARLAR

Sarı-kırmızılı taraftarlardan daha çok destek beklediklerini dile getiren Bazin, şöyle konuştu:

“Galatasaray'ın çok önemli ve büyük bir taraftar topluluğu var. Takip ettiğim kadarıyla futbol maçlarından Galatasaray'a büyük destek veriyorlar. Aynı şekilde basketbol takımının maçlarını da önemli sayıda taraftarımız takip ediyor. Bizim maçlarımıza da gelmelerine rağmen taraftarlarımızın voleybola yeteri kadar ilgi göstermediğini düşünüyorum. Genç, güçlü ve hırslı bir ekibiz. Taraftarlarımızdan bizim maçlarımıza da gelmelerini, bizi de rakiplerimize karşı motive etmelerini istiyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler