« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedefimizde altın madalya var

5-13 Kasım 2011 tarihlerinde Fransa'nın Başkenti Paris'te yapılacak Büyükler Dünya Şampiyonası'na katılacak olan Erkek Milli Halter Takımımız Karabük Ovacık Halter Kamp Eğitim Merkezi'nde, Kadın Milli takımımız ise Çorum Anitta Otel'de çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürüyor.

Çorum, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Büyükler Dünya Şampiyonası, 2012 Londra Olimpiyatları için de büyük önem taşıyor. Türkiye daha önce 2010 yılında Antalya'da yapılan Dünya Şampiyonasında aldığı puanlara göre şu an bayanlarda 4, erkeklerde ise 5 kişilik kotayı elinde bulunduruyor. Milli Takımımızın Dünya Şampiyonasında da elinde bulundurduğu kotayı korumak ve bu sayıyı arttırarak daha fazla sporcu ile olimpiyatlarda yer almayı hedeflediği bildirildi.

HEDEFİMİZDE ''ALTIN'' DA VAR…

Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Karabük Ovacık Halter Kamp Eğitim merkezinde sürdüren Büyük Erkek Milli takımımızın Teknik Direktörü Muharrem Süleymanoğlu, "Oldukça yoğun bir hazırlık dönemi geçirdik. Takımımız tam kadro olarak çalışmalarını müsabaka dönemine kadar sürdürecek. Bu şampiyonada da öncelikli olarak puan için yarışacağız ve elimizde bulundurduğumuz 5 kotayı koruyarak bu kotamızı 6 ya çıkartmak için çalışacağız. Biz teknik heyet olarak sporcularımıza son derece güveniyor, bu çalışmalarımızın boşa gitmeyeceğine ve sporcularımızın ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. Hesaplarımıza göre 3 sporcumuzdan madalya beklemekteyiz. Bunlardan birisinin de altın olabileceğini düşünüyoruz. İnşallah sporcularımız beklentilerimizin üzerine çıkarlar ve daha güzel sonuçlar elde ederiz.'' dedi.

LONDRA FARKLI OLACAK…

Büyükler Dünya Şampiyonasına Çorum Anitta otelde hazırlanan Kadın Milli Takımımızın Teknik Direktörü Talat Ünlü ise Dünya Şampiyonası ile ilgili olarak şunları söyledi: '' 2012 Londra olimpiyatları için kotaların belirleneceği bir şampiyona bu nedenle de büyük önem taşıyor. Takımızda genç sporcularımızda var. 2010 yılında Antalya' da yapılan Dünya şampiyonasında kalifikasyonda birinci olduk. Burada yarışacak tecrübeli sporcularımızın elde edecekleri puanlarla da daha önceden elde ettiğimiz 4 sporcu kotamızı korumak istiyoruz. Hazırlıklarda bireysel başarının da önemini bilerek madalya ya yakın sporcularımızı çok iyi takip ediyoruz.

Kampımızda 10 sporcu bulunmaktadır. Bu sporcularımızdan Aylin Daşdelen 53 kg da madalya beklediğimiz bir sporcumuz, çok tecrübeli ve antrenmanlardaki dereceleri ile kürsüye çıkabileceğinin sinyallerini veriyor. Diğer sporcularımızdan 48 kg da Nurdan Karagöz, 53 kg da Fatma Ebru Pekmezci, 58 kg da Bediha Tunadağı, 63 kg da Neslihan Okumuş ve +75 kg da Ümmühan Uçar alacakları puanlar ile Milli Takımımıza katkı sağlayacaklardır. Burada sporcularımızın alacakları her puan altın değerindedir ve bizim için büyük önem taşımaktadır.

Sporcularımızdan sadece Nurcan Taylan Ankara' da sıkı bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Geçen hafta içerisinde milli takım antrenörlerimizden Erkan Kayır ile birlikte Ankara' ya giderek çalışmalarını izledik. Yapmış olduğu son antrenmanda dünya rekorlarının üzerinde dereceler yaptığını gördük. Sporcumuzun çalışmaları ve moral motivasyonu oldukça iyi. Nurcan' ın Dünya şampiyonasına oldukça hazır olduğunu görmek bizi ülkemiz adına oldukça sevindirdi.

Paris' te 4 kişilik kotamızı koruyacağımıza inanıyorum. Tabii ki çok sayıda sporcu ile olimpiyatlara katılmak ülkemiz ve bizler için oldukça önemli. 2008 yılında Sibel Özkan' la ikincilik madalyası almıştık fakat Londra farklı olacak. Londra' da erkek ve bayan sporcularımızın madalya alacaklarına inanıyorum.''

 


Bunları da Beğenebilirsiniz