« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hedefimiz play-off'ta iyi derece"

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin antrenörü Nedim Özbey, hedeflerinin play-off'ta iyi bir derece elde etmek olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özbey, Sivas Dört Eylül Belediyesi maçından 3-0'lık galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi. Sivas'ta çok iyi konuk edildiklerini ifade eden Özbey, Sivaslılar'a bu misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

Hakkari ve Bitlis'teki şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Özbey, Sivas'ta terörü lanet yürüyüşüne de katıldıklarını, çok duygusal anlar yaşadıklarını söyledi. Maç öncesi şehitler için yapılan saygı duruşunda da kendisinin ve voleybolcuların duygulandığını anlatan Özbey, bu duygusal ortam nedeniyle maçın başında her iki takımın performansının düşük olduğunu, oyuncuların ilerleyen dakikalarda açıldığını kaydetti.
Sivas ekibinin, sergilediği performansla güçlü bir takım olduğunu gösterdiğini ifade eden Özbey, “Burada gerçekten çok yürekli ve delikanlı bir Türk grubu var, iki tane de yabancı oyuncuları var, gerçekten çok iyi oyuncular. Hocaları zaten Sivas'ın insanı, iyi bir takım oluşturmuş. Biz ligde çok eski bir takımız, onlar daha yeni bir takım. Bu nedenle üzerlerinde bir acemilik var, onu atlattıkları zaman çok başarılı olacaklar. Ben buna inanıyorum. En az 5-6 takımı geride bırakacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Öncelikli olarak play-off'a kalmayı hedeflediklerini belirten Özbey, “Bizim hedefimiz play-off'ta iyi bir derece elde etmek. Birinci, ikinci, üçüncü neyse bizim için en uygun derece, onu almaya çalışıyoruz” dedi.

Sivas Dört Eylül Belediyesi antrenörü Zoroğlu

Sivas Dört Eylül Belediyesi'nin antrenörü Levent Zoroğlu ise maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi. Güçlü rakipleri karşısında setleri kazanabilecek bir performans sergilediklerini belirten Zoroğlu, 25-23, 25-23 ve 26-24 biten setleri sadece 2 sayı farkıyla yitirdiklerini kaydetti.

Yeni bir takım olduklarını, bütçelerine göre 8-9 yeni transfer yaptıklarını anlatan Zoroğlu, yeni takım olmanın dezavantajlarını yaşadıklarını ve 3 maçı da kaybettiklerini belirterek, “Kazanmayı öğreneceğiz. Oyuncularımız alışma devresinde” dedi.

Şu ana dek karşılaştıkları takımların, yüksek bütçeli ve oturmuş kadrosu olan ekipler olduğunu vurgulayan Zoroğlu, İstanbul ekibinin pasör çaprazının maliyetinin, kendi takımının maliyetinden daha fazla olduğunu söyledi.

Rakip takımın 3 tane iyi yabancı oyuncusu bulunduğunu, geçen seneki kadrosundan sadece 1 oyuncusunu değiştirdiğini ifade eden Zoroğlu, rakibin kadrosundaki yabancıların ülkelerinin milli takımlarında forma giydiğini, yine Türkiye Voleybol Milli Takımı'nın önemli oyuncularının İstanbul ekibinde forma giydiğini söyleyerek, “Ama bunlar tabii ki mazeret değil. 3 maçta da aynı şeyi yapıyoruz, iyi oynuyoruz ama bir türlü sonuç elde edemiyoruz. Bu böyle gitmeyecek tabii ki, elbette biz de patlama yapıp puanlar alacağız. Fakat bu maçı ve diğer 2 maçı kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Arkadaşlar güzel mücadele ettiler. Seyircilere güzel voleybol izlettirdiğimizi düşünüyorum. Bundan sonraki maçlarda daha iyi mücadele edip galibiyetler almak istiyoruz” diye konuştu.

Şu ana dek iyi takımlarla mücadele ettiklerini belirten Zoroğlu, “Bundan sonra bize denk takımlarla karşılaşacağız. Önümüzdeki 2 hafta bize denk ve yenebileceğimizi ümit ettiğimiz takımlarla karşılaşacağız” dedi.
Ligde gelecek hafta Gümüşhane Torul Gençlik ile deplasmanda karşılaşacaklarını kaydeden Zoroğlu, “Gümüşhane'den galibiyetle döneceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler