GeriBasketbol "Hedefimiz ilk 4"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Hedefimiz ilk 4"

"Hedefimiz ilk 4"
refid:15161503 ilişkili resim dosyası

Ümit Milli Basketbol Takımı oyuncusu Deniz Kılıçlı, Avrupa Şampiyonasında hedeflerinin ilk 4 içinde yer almak olduğunu söyledi.

Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde röportajı yayınlanan ABD'de West Virginia Üniversitesi'nde forma giyen Kılıçlı, ümit milli takım kadrosunun çok kaliteli oyunculardan kurulu olduğunu belirterek, “Uzun yıllar altyapılarda beraber oynama şansına sahip olduk. Dolayısıyla birbirimizi çok iyi tanıyoruz ve uyum sorunu yaşamıyoruz. 15. Turgut Atakol Turnuvası'nda rakiplerimizi daha yakından görme imkanına sahip olduk. Şampiyonada Yunanistan ve ev sahibi Hırvatistan gibi önemli takımlarla karşılaşacağız. Yeni antrenörümüz Aleaddin Yakan'dan çok şey öğreniyoruz. Onun sistemine her geçen gün daha fazla alışıyoruz. Tek hedefimiz İlk 4'de yer almak” ifadelerini kullandı.

Efes Pilsen altyapısında basketbola başlayan, şu anda NCAA'de forma giyen Kılıçlı, Ankara'da yapılan Turgut Atakol Turnuvası'nda sakatlığı nedeniyle forma giyemedi.

West Virginia taraftarlarının maçlarda Türk bayrağı açarak kendisine destek verdiğini ifade eden Kılıçlı, bunun kendisi için çok farklı bir motivasyon oluşturduğunu kaydederek, “Türk bayrağını görünce gerçekten ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek adına daha çok çaba sarf ediyorum. Bu, benim için gurur verici bir durum. Saha içinde ve saha dışında Türkiye'yi temsil ettiğimin bilincindeyim. Sorumluluğum büyük. Amerika'daki çevremin Türkiye'yi iyi tanıması adına yaşam şeklime ve davranışlarıma da özen gösteriyorum” dedi.

Örnek aldığı oyuncu olarak Mirsad Türkcan'ı gösteren Kılıçlı, Türkcan'ın hırslı oyununu beğendiğini anlatarak, “Oyun stilini hep beğenmişimdir. Ribaund almadaki yeteneği ve şut atabilmesi ile komple bir pota altı oyuncusu. Mirsad Türkcan dışında NBA'den Dirk Nowitzki ve Amare Stoudemire çok beğendiğim oyuncular. Nowitzki'nin durdurulamaz şutları ve Stoudemire'ın pota altındaki bitiriciliği muhteşem fakat benim küçüklüğümden beri en beğendiğim oyuncu Mirsad Türkcan” diye konuştu.

Dünya Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek (A) Milli Basketbol Takımı'nın başarılı olacağına inandığını kaydeden Kılıçlı, şu ifadeleri kullandı:
“Ülkeler mevcut durumdaki en iyi kadrolarını ülkemize getirecektir. NBA'de ve Türkiye'de forma giyen oyuncularımızın iyi bir uyum göstererek şampiyonada başarılı olacağımıza inanıyorum. Bu şampiyona, Türk spor organizasyonu açısından da çok önemli. Ülke olarak ilk kez bu kadar önemli bir şampiyonaya ev sahipliği yapacağız. Türkiye'deki her basketbolsever gibi ben de çok heyecanlıyım. 2001 yılında Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda elde ettiğimiz tecrübelerle sorunsuz bir şampiyonayı geride bırakacağımızı düşünüyorum. Umarım (A) Milli Takımımız çok başarılı sonuçlar alır ve tüm Türk halkına büyük mutluluklar yaşatır.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle