« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedefimiz hem lig hem kupa

Beko Basketbol Ligi'nin ilk yarısını lider tamamlayan Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, takımın ilk yarıdaki performansından memnun olduklarını belirterek, “İlk yarıda sadece 3-4 maçta istediğimiz basketbolu sergileyemedik” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karakaş, yaptığı açıklamada, ilk yarıyı lider olarak tamamladıklarını hatırlatarak, “Şu an hak ettiğimiz yerde olduğumuza inanıyoruz. İlk yarıda ortaya koyduğumuz basketbol genel olarak memnuniyet verici. 15 maçın belki 3-4 tanesinde istediğimiz basketbolu sergileyemedik ama bunların çoğunda da galip gelmesini bildik” diye konuştu.

Sakatlığı nedeniyle Engin Atsür'den ilk yarı boyunca faydalanamamanın sıkıntısını yaşadıklarını anlatan Nedim Karakaş, şöyle devam etti: “Engin'e, Gasper Vidmar'ın sakatlığı eklenince kadro sıkıntısına girdik. Hem Avrupa'da hem ligde mücadele etmenin verdiği zorluklar var. O zorlukları aşmak için transfer yaptık ve Sean May ile Sarunas Jasikevicius'u aldık. Jasikevicius tecrübesiyle takıma hemen adapte oldu. May, Avrupa'ya ilk defa çıktığı için adaptasyonu zaman alacak. Ligimiz bu sene oldukça çekişmeli geçiyor. Taraftarlarımıza zevkli bir ilk yarı izlettirdiğimize inanıyorum.”

“HEDEFİMİZ HEM KUPAYI HEM LİGİ KAZANMAK”

Nedim Karakaş, ligin ikinci yarısında daha zor bir dönemin başlayacağını, bundan sonra her maçın sonuçlarının play-off'a yansıyacağını söyledi.

İlk yarıda yendikleri takımları ikinci yarıda da yenip, olası play-off eşleşmesine 1-0 önde başlamak istediklerini kaydeden Karakaş, “Kaybettiğimiz 2 maçın da rövanşını alarak muhtemel eşleşmede durumu 0-0'a getirmek istiyoruz. İkinci yarıda hedefimiz hem kupayı, hem DE ligi kazanmak. Avrupa Ligi'nde de 'Dörtlü final'e kalmak” şeklinde konuştu.

Nedim Karakaş, son derece düzgün bir sporcu olan Greer'in 1 numara pozisyonunda takımın eksiğini kapatamadığı için, bu oyuncuyla yollarını ayırdıklarını belirterek, “Jasikevicius gelince, Greer ile yollarımız ayrıldı. Bundan sonra kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz