« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hedefimiz geçen seneden daha iyi olmak"

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi takımlarından Gümüşhane Torulspor'un Antrenörü Ali Bahadır Aksoy, hedeflerinin geçen yıl play-off oynamış takımı bu hedefin üzerine taşımak ve Gümüşhane'yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Transfer çalışmalarını tamamlayan Gümüşhane Torulspor, Torul Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Salonu'nda, Antrenör Ali Bahadır Aksoy yönetiminde yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Aksoy,  Arjantin'den transfer edilen Pepe Gonzales dışında tüm sporcuların antrenmana katıldığını belirterek, bu oyuncunun da kısa süre içerisinde takımla birlikte olacağını belirtti.

İç transferde Murat Palavar, Vefa Yılmaz ve Torul'da yetişen Sinan Bayram ile yeniden sözleşme imzaladıklarını, dış transferde 2'si yabancı olmak üzere 11 sporcuyu kadrolarına kattıklarını kaydeden Aksoy, “Hedefimiz, geçen sezon play-off oynamış Gümüşhane Torulspor'u bu hedefin üzerine taşımak, en iyi şekilde temsil etmek. Hepimizin temennisi şampiyon olmak ama bu konularda biraz zamana ihtiyacımız var” dedi.

İyi bir kadro kurduklarını ifade eden Aksoy, şöyle devam etti:
“İyi bir takım ruhunu sahaya yansıtabilirsek, iyi bir birlik ve beraberliğimizi gösterebilirsek ki öyle bir kadro oluşturduk, şampiyonluk neden olmasın? İyi ortamda, güzel bir Anadolu kasabası olan Torul'da çalışmalarımıza başladık. Kadromuzdan memnunum, iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Amacımız Gümüşhane Torulspor takımını en iyi şekilde temsil etmek, o amaçla buradayız. Torul kasabası da şirin bir kasaba. Mutluyuz, arkadaşlarla güzel bir ortam içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.”

Takım kaptanı Vefa Yılmaz ise takıma çok sayıda yeni oyuncu katıldığını dile getirerek, “Tabi ki uyum süreci geçireceğiz. Maçların başlamasına daha iki ay var. Süremiz yeterli. Hocamız nezaretinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni bir takım olmanın engel olacağını düşünmüyorum çünkü yeterli süremiz var. Geçen yıl ligi sekizinci bitirerek play-off oynamıştık. Bu sezon da play-off oynayıp, daha iyi derece almak istiyoruz” ifadelerini kulandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz