« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hedefimiz en üst düzeyde başarıdır"

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Türk atletizminin yükselişinin devam ettiğini belirterek, “2012 Londra Olimpiyatlarında hedefimiz en üst düzeyde başarıdır” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Pamukkale'de yarın yapılacak 11. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası için Denizli Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen basın toplantısına katılan Terzi, dağ koşularında milli takımın Avrupa'da çok başarılı olduğunu, Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonluğunu daha önce 5 kez kazanan milli atlet Ahmet Arslan'ın altıncıyı da kazanacağına inandığını kaydetti.

Arslan'ın, beşinci şampiyonluğundan sonra eliyle “beş” işareti yaptığı hatırlatan Terzi, “Biz de zorlanmasın diye göğüs numarasını 6 verdik. Altıncıyı da kazanacaktır. Her gittikleri yarışta alınan madalyalar ve takım halindeki başarılar bizleri mutlu etmektedir. Aynı başarıyı burada yaşayacağımıza inanıyorum” dedi.

Terzi, organizasyonun Denizli'nin ve Pamukkale'nin tanıtımı açısından çok önemli olduğunu, 21 ülkeden 171 sporcunun katılacağı koşularda Milli Takım'ın da 4 dalda yarışacağını söyledi.

Türk atletizmindeki ivmenin devam ettiğini vurgulayan Terzi, 2004'ten bu yana 12 Avrupa organizasyonuna ev sahipliği yaptıklarını, Mart ayındaki Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın diğer organizasyonlar içinde birinci olduğunu söyledi.

Balkan Şampiyonası ve Akdeniz Oyunlarında alınan madalyaların kendilerini artık tatmin etmediğini kaydeden Terzi şöyle konuştu:
“Onları önceden büyük başarı olarak görüyorduk. Şu anda Avrupa'da, dünyada ve olimpiyatlarda madalyalar alıyoruz. Son Helsinki'de yapılan Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 4 altın, 2 gümüş 1 bronz kazandık. Avrupa'da büyük ülkeler arasına girdik ve ilk 5 arasındayız.
2012 Londra Olimpiyatları'nda başarılı olacağımıza inanıyorum. 2012 Londra Olimpiyatlarında hedefimiz en üst düzeyde başarıdır. Dün çekiç atmada bayan sporcumuzun kotayı geçmesiyle olimpiyatlara katılmayı hak eden sporcu sayımız 33 oldu. İlk kez de 400 metre kadınlar bayrak takımıyla da olimpiyatlara katılma şerefine nail olduk, bundan da mutluluk duyuyoruz. İnşallah madalyalar da gelecek.”
Balkan Atletizm Federasyonları Birliği Başkanı Dobromir Karamarinov da dağ koşularının Avrupa Atletizm Birliği şemsiyesi altında 11 yıldır yapıldığını belirterek, “Bu yıl Avrupa atletizmi için özel bir yıl. Çünkü tarihinde ilk kez olimpiyatların olduğu yılda bir Avrupa Şampiyonası düzenlendi” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler