« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedefimiz en az çeyrek final

Galatasaray TV’ye açıklamalar yapan Adnan Polat oldukça iddialı konuştu. Polat, Galatasaray’ın bir değişim içinde olduğunu, bunun da bir sezonda gerçekleştirilmesinin beklenemeyeceğini kaydederek, "Bunun bir süresi olmalı. İki-üç sezonluk bir süreç olarak kabul edilmeli. Bizim için UEFA Kupası’nda çeyrek finalin altındaki bir sonuç başarısızlıktır. En az çeyrek final ve üstünü hedefleyip düşünmemiz lazım. O anlamda mücadelemizi yapıyoruz. Başlarında da Feldkamp gibi çok tecrübeli bir hoca var" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yeni transferler konusunda da görüşlerini açıklayan Adnan Polat, bu konuda Adnan Sezgin ve Haldun Üstünel’e teşekkür etmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Bu ikilinin, aldıkları kararları uygulama konusunda 1,5 ay boyunca gece gündüz koşturduklarını ifade eden Polat, "Hedeflediğimiz tüm transferleri gerçekleştirdiler. Beklentimiz yüksek, ama şu an için bir şey söylemek erken. Bizim en büyük sıkıntımız, liglere seyircisiz başlamak. 5 maç ceza aldık.

Tadı-tuzu yok

Seyircisiz oynamamız, bizim için çok büyük bir dezavantaj. Bu bize çok büyük bir sıkıntı yaşatıyor, çünkü Galatasaray taraftarı, Galatasaray’ın ruhudur. Bizi canlı tutan, motive eden, koşturan, başarıya ulaştıran taraftarımızdır. Onlarsız futbolun pek tadı, tuzu olmuyor" diye konuştu. Adnan Polat, yönetime geldikleri günden beri birçok icraatın içinde olduklarını, ancak kamuoyunun, kulüpteki kıpırdanmayı sadece yapılan transferlerle görebildiğini söyledi.

Geçen yaz tüm tesisleri elden geçirdiklerini anlatan Adnan Polat, "Bunun dışında mali olarak ciddi çalışmalarımız var. 2006-07 sezonundan hiçbir borcumuz yok. Profesyonel takımımızın çok cüzi bir alacağı var. Onu da lig başlamadan ödeyeceğiz. UEFA’daki tüm davalarımız sona erdi. Ribery davası hariç hepsini kazandık. Birçoğunun da borcunu ödedik" dedi.

Seyrantepe’de yapılacak stadın temelinin ağustos ayı içinde atılacağını, bunun Galatasaray’a yeni bir soluk aldıracağını kaydeden Polat,"Güzel günler yakın" diye konuştu. Polat, yeni transferlerle beklentilerinin arttığını belirterek, "Hem seyir zevki yüksek, hem de iyi sonuçlar alan bir Galatasaray izlettirmeyi umuyoruz" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz