« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hedefimiz en az 4 madalya"

Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Koordinatörü ve Milli Takımlar sorumlusu Muharrem Or, İstanbul'da düzenlenecek 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na her branşta bir veya iki sporcu ile katılmayı hedeflediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Or, kamp çalışmaları kapsamında geldiği Adana'da,  2012 yılının atletizm branşı için son derece önemli bir sene olduğunu ifade etti.

Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği bu şampiyonanın Türkiye'de yapılacak olmasından büyük gurur duyduklarını anlatan Or, organizasyonun 180 ülkede televizyonlarda naklen yayınlanacağını kaydetti.

Or, dünya çapındaki bu organizasyonun Türkiye'ye verilmesinin ülkemizin son yıllarda atletizmde gösterdiği başarının bir sonucu olduğunu vurgulayarak, şampiyonaya en iyi şekilde ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Sporcuların geçen yıldan bu yana şampiyonaya yönelik hazırlıklarını sürdürdüğünü anlatan Or, “Hazırladığımız plan çerçevesinde çalışmalarımız devam ediyor. Sporcuların, özellikle sprint, 400, 200 metre, uzun atlama gibi branşlarda, sürat koşularında salon ortamına iyice alışmaları için Almanya ve Avustralya'da kampa girecekler” dedi.
İstanbul'da 9-11 Mart 2012 tarihlerinde organize edilecek 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'nin hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Or, şunları kaydetti:
“Ev sahipliği yapacağımız şampiyonaya her branşta bir veya iki sporcu ile katılmayı planlıyoruz. Ev sahibi ülke olmamız dolayısıyla baraj zorunluluğu olmadan branşlara direkt katılma hakkımız var. Sporcularımızın formları her geçen gün daha da iyi oluyor. Şampiyonada en az 3-4 madalya almayı hedefliyoruz. Tüm branşlarda finale, yarı finale çıkacak sporcularımızın olacağını düşünüyorum.”

SALON İNŞAATI SÜRÜYOR

2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın gerçekleştirileceği İstanbul'daki spor salonunun yapımının devam ettiğini anlatan Or, şöyle devam etti:
“Sinan Erdem Spor Salonu ile bağlantılı yeni yarışma salonunun inşaatı sürüyor. Şu anda birinci katı bitmiş durumda. Hatta Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) yetkilileri inşaattaki çalışmaları canlı yayından takip ediyorlar. Sık sık da gelerek denetliyorlar. Oraya Uluslararası standartlarda bir atletizm spor salonu yapılıyor, ayrıca bir kaç ilde daha salon yapılması için girişimlerde bulunuldu.”

Bunları da Beğenebilirsiniz