« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hedefimiz birinci olmak"

Kıtalararası 33. İstanbul Avrasya Maratonu'na Hatay'dan Nilay Esen ile Hasan Fansa'nın katılacağı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Milli Atlet Nilay Esen, değişik yıllarda defalarca Türkiye birincilikleri, Balkan şampiyonluğu, Lübnan Maratonu birinciliği, Üniversitelerarası Türkiye şampiyonluğu, Trabzon Yarı Maratonu şampiyonluğu, Avrasya Maratonu ikinciliği ve Avrupa altıncılığı gibi derecelerinin bulunduğunu anımsattı.

16 Ekim Pazar günü yapılacak “Kıtalararası 33. İstanbul Avrasya Maratonu'nda güçlü rakiplerle yarışacağını ifade eden Esen, şöyle devam etti: “Avrasya maratonuna son 5 yıldır düzenli olarak katılıyorum. Türkler kategorisinde olanakları daha iyi olan sporculara rağmen sürekli dereceye girdim. Geçen yıl Türkler kategorisinde ikincilik elde etmiştim. Hedefimiz bu yıl birinci olmak. Tüm hazırlıklarımı 2012 yılında Londra Olimpiyat Oyunları için yapıyorum. Şu anda formumun zirvesindeyim. Önümüzdeki ay Almanya'nın Düsseldorf kentinde yapılacak 'olimpiyat kotası' yarışmasında dereceye girerek Hatay'dan olimpiyatlara katılan ilk atlet olmak istiyorum.”

Esin, yarışmalarda Atletizm Federasyonu dışında kimseden destek göremediğini, yerel yöneticilerden de destek beklediğini sözlerine ekledi. Hasan Fansa ise, 18 yaşında olmasına rağmen Avrasya Maratonu'nda Türkler arasında 21. olduğunu, bu yıl daha iyi derece yapacağını söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz