« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedefimiz 2016 olimpiyatları

Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin, hedeflerinin 40 ilde 10 bin sporcuya ulaşmak olduğunu söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Müminhan Bilgin, yaptığı açıklamada, federasyona özellikle doğu bölgesindeki illerden çok talep geldiğini belirterek, “Bu bölgelerimizde üst düzey antrenörlerimizi görevlendirmek istiyoruz. Bunun için de bir çok ilde antrenör kursu açtık. Buralarda yetişen üst klasman antrenörlerimizi, belirlediğimiz Anadolu'nun doğusundaki 40 ilde görevlendirerek, 2012 yılında 10 sporcuya ulaşmayı hedefliyoruz. İnanıyorum ki 10 bir sporcu Türk eskrimini başarı bakımından dönülmez bir noktaya getirir” dedi.

OLİMPİYAT TRENİ YOLA ÇIKTI

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile başlattıkları olimpiyat projesini başarıyla sürdürdüklerini ifade eden Bilgin, “Olimpiyat projesi kapsamında Genel Müdürlüğün gerek bütçe bakımından, gerekse de malzeme ve kamp çalışmaları bakımından bize verdiği destek tamdır. Biz de bu desteğe karşılık çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sporcularımız, 2012 Londra Olimpiyatları'nda olimpiyat kotasını yakalayabilmek için, yaklaşık 40 civarındaki puanlı müsabakadan yüzde 80'ine katılacaklar. 2012 olimpiyatlarında 2 sporcumuzun kotayı yakalamasını bekliyoruz. Baraj müsabakalarına katılıp, kotayı yakalamak için treni istasyondan yola çıkardık, hedefe ulaşacağız” diye konuştu.

Müminhan Bilgin, esas hedeflerinin 2016 olimpiyatları olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:
“Çünkü bizim elimizdeki başarılı sporcuların büyük bir bölümü yıldız milli takımında. Yani altyapıdan yetiştirdiğimiz sporcularımızı olimpiyatlar için hazırlıyoruz. Bu sporcularımızın büyükler kategorisinde yarışması ise ancak 2016 olimpiyatlarına denk geliyor. Bu nedenledir ki olimpiyatlarda bizim asıl hedefimiz 2016 olimpiyatları.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler