« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedefimiz 20 puan

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Orduspor'un teknik direktörü Ekrem Al, “Amacımız ligin ilk yarısını 20 puanla tamamlayıp daha sonra ikinci yarıyı düşünmek” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hafta sonu sahasında oynayacağı Samsunspor maçının hazırlıklarını Durugöl Tesisleri'nde sürdüren Orduspor'da, antrenman öncesi gazetecilere açıklama yapan Ekrem Al, Samsunspor maçını kazanarak ligin ilk yarısını 3 puanla kapatmak istediklerini söyledi.

Orduspor'un son haftalarda aldığı mağlubiyetlere dikkati çeken Al, şunları kaydetti:“Takım olarak ligde yeniden düşüşe geçtik. Son haftalarda aldığımız mağlubiyetler sonrası, ilk yarıda hedeflediğimiz puanın gerisinde kaldık. Artık ilk yarının bitmesine bir maç kaldı. Biz bu maçı kazanarak ligin devre arasına 3 puanla girmek istiyoruz. Şu anda ligin 13. sırasında yer alıyoruz ve 17 puana sahibiz. Bu tabii ki Orduspor'a yakışmıyor. Amacımız, ligin ilk yarısını 20 puanla tamamlayıp daha sonra ikinci yarıyı düşünmek.

Samsunspor'un mutlak 3 puan için Ordu'ya geleceğini belirten Al, “Onlar da puan cetvelinin alt sıralarında yer alıyor. Şiddetle puana ihtiyaçları var. Ama biz, rakibi değil kendimizi düşünmek zorundayız. Bir an önce Orduspor'u bulunduğu durumdan kurtarmalıyız” dedi.
Orduspor takımının genç bir kadroya sahip olduğunu da vurgulayan Al, şöyle konuştu:“Genç futbolcularım her maçta ellerinden geleni yapıyor. Ama ben her zaman söylüyorum. Bu takımın ağabeye ihtiyacı var. Takımı zor zamanlarda derleyip toparlayacak tecrübeli isimlere ihtiyacı söz konusudur. Ligin ilk yarısını böyle oyunculardan yoksun bitireceğiz. Ama ligin ikinci yarısında mutlaka bu özelliklere sahip oyuncular kadroya dahil edilmeli. Şu anda bu özellikte futbolcularla görüşülüyor. İnşallah görüşülen futbolcular Orduspor'a gelir. O zaman ben bu takımın daha iyi şeyler yapacağına inanıyorum.”

Teknik Direktör Al, Orduspor taraftarlarının Samsunspor karşısında kendilerini yalnız bırakmamasını ve tribünlerin dolu olmasını da istedi.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler