Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Hedefim Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek”

Londra Olimpiyat Oyunları'nda yüzme branşında mücadele edecek Buse Günaydın ve Burcu Dolunay, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Olimpiyatta kurbağalama branşında Türkiye'yi temsil edecek olan Buse Günaydın, ikinci kez olimpiyata katıldığı için çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Londra'da en iyi derecelerimi yüzerek, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi.

Olimpiyat Köyü'nü ve yarışacakları havuzu çok beğendiğini kaydeden Buse Günaydın, “Dün ilk antrenmanımızı yaptık. Havuz çok güzeldi, beğendik. Olimpiyat Köyü de çok güzel. 2008'de Pekin'e gitmiştim. Buradaki sporcu köyü Pekin'den daha iyi” şeklinde konuştu.

Dolunay, rekor peşinde

50 ve 100 metre serbestte mücadele edecek olan Burcu Dolunay ise Londra Olimpiyat Oyunları'nda kendisine ait olan Türkiye rekorlarını geliştirmek istediğini kaydetti.

Çok heyecanlı olduğunu belirten Burcu Dolunay, “Londra benim ilk olimpiyatım. Ailemi ve ekibimi gururlandırdığım için mutluyum. Açılışa az kaldı. Açılışta heyecan iyice dorukta olacak” ifadelerini kullandı.

Burcu Dolunay, Londra'da yarışacakları havuza da değinerek, “Londra'daki havuz, bugüne kadar yarıştığım havuzlar içinde en iyisi. Burada elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler