« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedefim şampiyonluk

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ligde kaçan büyük başarıyı Play-Off’ta yakalamak istiyor

İlk ikiye giremedikten sonra ligdeki sıralamanın önem taşımadığını belirten Pınar Antrenörü Kavasoğlu, ‘‘İlk turu maç yapmadan geçeceğiz. İkinci turda Beşiktaş'la eşleşmek avantaj sağlar'' dedi.

<ı>Roller değişti Karşıyaka'da üçüncü kez tek başına çalışıyor Ajlan Kavasoğlu. Yıllarca Atakan Karakaplan, Aydan Siyavuş, Halil Üner gibi ustaların yanında çalıştı, gerektiği zaman ateşten gömleği sırtına giydi. Ama bu kez durum farklı. KSK ligde kalma değil, zirve mücadelesi veriyor. Kavasoğlu'nun antrenörlük hayatındaki en büyük hedefi ise, KSK'yi şampiyon yapmak.

<ı>Sıkıntılı dönem ‘‘Sahaya, (Kaybedersek, düşeriz) psikolojisiyle çıktığım çok maç oldu'' diyen Kavasoğlu, ‘‘Şimdi şampiyonluk hesapları yapılıyor. İkisi arasında büyük fark var. Takımı devraldıktan sonra sıkıntılı bir dönem geçirdik. Oyuncularla doğru düzgün tanışmadan maçlara çıktık. Kondisyon zaafı, fikstür dezavantajı vardı. Şimdi hepsi geride kaldı'' dedi.

<ı>1-1 yapmalıyız Efes ve Tofaş'ı zorladıklarını, Ülker'e kötü oynayarak yenildiklerini vurgulayan Kavasoğlu, ‘‘Troy ve F.Bahçe galibiyetleriyle moral kazandık. Lig sonu yaklaştıkça Play-Off hesaplarına boğulduk. Telekom ve M.Kolej'le durumu 1-1 yapmalıyız. Sıralamadaki yerimiz için strateji belirleyeceğiz. Efes Pilsen, Tofaş, Beşiktaş ve Telekom'dan çekinmiyorum'' diye konuştu.

<ı>Eşleşme sorunu ‘‘Ülker'e karşı oyuncular arasında eşleşme sorunu olabilir'' diyen Kavasoğlu şöyle konuştu: ‘‘İlk ikiye giremedikten sonra, ligde sıralamanın önemi yok. Bu sezon Play-Off'ta altı takım ilk turu maç yapmadan geçecek. Sonra da 7-10 arasındaki takımlardan tur atlayanların katılımıyla çapraz eşleşme yapılacak. Önce Beşiktaş'la eşleşmek avantaj sağlar. Finale kadar gitmek istiyoruz.''


Bunları da Beğenebilirsiniz