Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Hedefim olimpiyatlarda final yarışmak”

İzmir'de düzenlenen Turkcell Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda bayanlar çekiç atmada 72,55'lik dereceye ulaşan ve Londra Olimpiyatları'nda mücadele etme hakkı kazanan Kıvılcım Kaya, hedefinin olimpiyatlarda finalde mücadele etmek olduğunu bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bayanlar çekiç atmada Mayıs ayı içinde İzmir'de gerçekleştirilen Süper Lig müsabakalarında, Türkiye rekoru kıran ve olimpiyat vizesi alan Tuğçe Şahutoğlu'nun ardından Kıvılcım Kaya da yine İzmir'de, Türkiye Atletizm Şampiyonası'da 72,55'lik derecesiyle olimpiyatlara gitme hakkı elde etti.

Kıvılcım Kaya, her sporcunun hedefinin olimpiyatlara gitmek olduğunu belirterek, “Ben de programımı buna göre yaptım. Sezonun son yarışmasında da bunu başardım. Şimdi hedefim olimpiyatlarda final yarışmak. Bu yıl olimpiyatlarda final yarışıp, daha sonra da 2016'da madalya almak için uğraşacağım” dedi.

Atletizmde Türkiye adına yarışacak 33. sporcu olacağı için çok mutlu olduğunu kaydeden Kıvılcım Kaya, “Sporcular artık daha çok olimpiyatı hedeflemeye başladı. O yüzden bu başarılar artmaya başladı” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler