Gündem Haberleri

  Hedefim milleti zengin etmek

  Ufuk AKTUĞ - Murat KİBRİTOĞLU - Ramazan ÇELİK - Mehmet EZER - Ferhat DERVİŞOĞLU / DHA
  22.09.2013 - 01:05 | Son Güncelleme:

  Adana’daki mitingin ardından Hatay’a geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkhan ve Cilvegözü’nde konuştu.

  Kılıçdaroğlu “Tek bir hedefim var. Bu milletin sorununu çözmek ve milleti zengin etmek. Benim siyaset anlayışımda politikacının cebi zenginleşmeyecek, halkın cebi zenginleşecek” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokrasi yok diye Suriye’de kargaşa çıkarmanın Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmadığını belirterek, “Katar’da, Suudi Arabistan’da demokrasi var mı?” diye sordu. Adana’da önceki gün düzenlenen Barış Mitingi’nin ardından, geceyi Hatay’da geçiren Kılıçdaroğlu, dün seçim otobüsüyle Kırıkhan ilçesine geçti. Genel Başkan yardımcıları Yakup Akkaya, Perihan Sar, Sezgin Tanrıkulu ve Nihat Matkap’ın da eşlik ettiği Kılıçdaroğlu, ilçe örgütünün önünde toplanan 3 bin kişiye, seçim otobüsü üzerinden seslendi. Kılıçdaroğlu burada ve Reyhanlı’daki Cilvegözü Sınır Kapısı’nda yaptığı konuşmalarda şunları söyledi:
  “Bana kızıyorlar nasıl Genel Başkan’sın diye. Ben her şeyi affederim ama kul hakkı yiyeni affetmem. Git şu milletin önüne ‘Ben kul hakkı yemedim’ de. Diyebiliyor mu? Diyemez. Alnım açık, yüreğim açık, tek bir hedefim var. Bu milletin sorununu çözmek ve milleti zengin etmek. Benim siyaset anlayışımda politikacının cebi zenginleşmeyecek halkın cebi zenginleşecek.
  Valiliğe tabela asıyorsunuz. Sağlık Bakanlığı’na oda açıyorsunuz, tabela asıyorsunuz üzerinde Türkiye Cumhuriyeti yok. Sayın Başbakan’a soruyoruz neden tabelalardan TC’yi çıkarttınız diye. Sığmadığı için çıkarttıklarını söylüyorlar. Senin kafana sığmadı o, tabelaya niye sığmasın. Türkiye Cumhuriyeti’nin her karış toprağında bizim kanımız var. Sen tabeladan onu çıkaramazsın. Onun mücadelesini Cumhuriyet Halk Partisi olarak, kardeşiniz olarak vermeye söz veriyorum. Bizim amacımız Türkiye Cumhuriyeti’ni büyütmek ve güçlendirmektir.

  ALLAH ALLAH DİYE

  Suriye’de iki taraf da birbirini Allah Allah diye öldürüyor. Bir tek Müslüman’ın kanı akmasın,
  diyoruz. Efendim Suriye’de demokrasi yok. Suudi Arabistan’da demokrasi var mı? Katar da demokrasi var mı? Biz her ülkede demokrasi olmasını isteriz. Ama demokrasi yok diye orada kargaşa çıkarmak insanı insana kırdırmak Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmaz. Huzur içinde yaşamak istiyoruz. Türkiye ile Suriye halkının bir düşmanlığı yoktur. Düşmanlığı körükleyenler siyasetçilerdir. Yapan kendi halkına ihanet ediyor demektir. Barış gibi güzel bir şey varken neden kavga ediyoruz. Suriye’de demokrasi yokmuş Allah aşkına demokrasi götüreceğiz diye içsavaş mı çıkaralım?

  TERÖR İTHAL EDEN ÜLKE

  (Ankara’daki saldırı) Bu tür saldırıları hep birlikte kınamalıyız. Güvenlik güçlerine saldırı yapmak doğru değildir. Bu terörün bir şeklidir. Hükümetin bu konuda daha fazla önlem almasını isteriz. Bu ülke terörden çok fazla şey çekti. Bugün Cilvegözü Sınır Kapısı’ndayız, burada da bir araç patladı. Çok sayıda yurttaş yaşamını yitirdi. Terörün bir insanlık suçu olduğunu kabul etmeli ve hep birlikte ortak mücadele etmeliyiz. Dolayısıyla ben saldırının ayrıntılarını bilmiyorum. Yaralanan varsa geçmiş olsun dileklerimizi buradan iletmek isterim.
  Türkiye iyi yönetilmiyor. Türkiye’deki sıradan yurttaşlar da çok iyi biliyor. Türkiye’nin artık terör ithal eden ülke konumuna geldiğini de biliyoruz. Reyhanlı patlaması, Cilvegözü patlaması, İstanbul’daki bazı olaylar, bütün bunlara baktığımızda bizim pilotların Lübnan’da kaçırılması, Türkiye’nin terör ithal eden ülke konumuna geldiğini gösterir. Terörün beslendiği kaynaklara bakmak lazım. Türkiye bu dış politika ile yoluna devam ederse, daha acı bedeller ödemeyle karşı karşıya gelebilir. Bu açıdan Türkiye’nin hükümetin bu konuda daha ciddi, daha tutarlı bir politika izlemesi gerekiyor. Sınır kapısında benim gördüğüm güzel bir tabela var. Giren herkes onu görüyor, ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ yani barış sözcüğü burada var. Eğer barıştan yana politika izlerseniz emin olun terörü büyük ölçüde aşmış olursunuz.”
  Reyhanlı’da esnaf ziyaretleri yapan Kılıçdaroğlu’nun Cilvegözü Sınır Kapısı’nda bulunduğu sürede sinyal kesici jammer cihazı aktif halde tutulurken, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de ‘Roket’ adlı köpekle özellikle Suriye plakalı araçlarda bomba aradı. Miğferli olduğu dikkat çeken Jandarma Özel Hareket timlerinin yanı sıra polis özel hareket timleri de geniş güvenlik önlemi aldı.

  MHP’LİLERDEN ALKIŞ

  Kılıçdaroğlu, Reyhanlı’da esnaf ziyareti yaparken, MHP ilçe binasından kendisini alkışlayanları selamladı. Kahvehane ve taksi durağında vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, Reyhanlı’ya helikopter ve binlerce koruma ile gelmediğini, Reyhanlı’ya güvendiğini söyledi.

  Taziye ziyareti

  KEMAL Kılıçdaroğlu, ODTÜ protestolarına destek eylemi sırasında yaşamını yitiren Ahmet Atakan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Atakan’ın babası Ali Atakan tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, kadınlarla ayrı bölümde oturan anne Emsal Atakan’a da başsağlığı diledi. Emsal Atakan da Kılıçdaroğlu’na sarılarak ağladı. Okunan Kuran-ı Kerim’i dinleyen Kılıçdaroğlu, Ali Atakan ile bir süre sohbet etti. Ali Atakan, “Bu gençler, sizden çok şey bekliyor. Lütfen onlara sahip çıkın” dedi. Yaklaşık 10 dakika taziye evinde kalan Kılıçdaroğlu, Samandağ ilçesindeki Türkiye’nin tek Ermeni Köyü olan Vakıflı köyüne gitti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı