Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hedefim Bank Asya'da bir yıl takılmak"

Spor Toto 2. Lig takımlarından Bandırmaspor'un yeni teknik direktörü Fuat Yaman, “Hedefim, Bank Asya'da en fazla bir sene takılıp, 3 yıl sonra Süper Lig'e çıkma hayalini gerçekleştirmek” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yaman, Bandırmaspor'u ilin tek takımı konumunda gördüğünü, bunun kendilerine çok büyük yarar sağlayacağını, sinerji katacağını düşündüğünü söyledi.

Hem maç kazanan hem keyif alacakları, gurur duyacakları bir takım yaratarak, taraftarlarla her maçta 17 Eylül Stadı'nda buluşacaklarına inandığını ifade eden Yaman, belki bu konuda biraz zamana ihtiyaçları olacağını ifade etti.

Yaman, maçlara bin 500 seyirci geldiğini öğrendiğini dile getirerek, “Bin 500 ile başlarız 2, 3, 4, 5 binlere gideriz. Büyük bir ihtimalle ilk yarının son 4-5 maçından itibaren stadı doldurarak oynarız” diye konuştu.

Hedeflerinin Süper Lig olduğunu vurgulayan Yaman, şunları kaydetti:
“Bir yerde alabileceğiniz en büyük netice, takımın Süper Lig'e çıkarılması, ama bu bir sürü antrenör tarafından gerçekleştirilmiş bir hadise. Bandırmaspor'la görüşmeye geldiğimde ben buradaki ortamın daha farklı ve daha bir ciddi iddiayı gerçekleştirebilme ihtimalini gördüm. Hedefim, Bank Asya'da en fazla bir sene takılıp, 3 yıl sonra Süper Lig'e çıkma hayalini gerçekleştirmek. Bu benim kendime koyduğum bir hedef. Bu mesleki anlamda beni çok fazla mutlu eder ve çok daha tatmin eder. Bunu, 'Bandırma'da gerçekleştirebilirim' düşüncesi beni çok heyecanlandırdı.”

Yaman, altyapıdaki yetenekli gençler konusuna da değinerek, “Çalıştığım her kulüpte Çanakkale Dardanel'den başlayarak, tüm çalıştırdığım takımlarda gençlere şans verdim ve hepsi birer değer olup kulüplerine para kazandırdılar. Bandırmaspor'un da altyapısından seçeceğimiz oyuncuları kampa götürüp izleyeceğim” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler