« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hedefim 2020'de güreşmek"

Londra Olimpiyat Oyunları'nda serbest güreşte 84 kiloda mücadele edecek İbrahim Bölükbaşı, ilk kez katılacağı olimpiyatta altın madalya almak istiyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Serbest Güreş Milli Takımı'nın kamp yaptığı İkitelli'deki İSKİ Tesisleri'nde sorularını yanıtlayan İbrahim, Londra Olimpiyatları'nda başarılı olmak istediğini belirterek, “İlk defa olimpiyatlara gideceğim. Geçen sene Avrupa Şampiyonası'nda madalya alamamıştım. İnşallah burada alacağım. Hedefim altın madalya almak” dedi.

Genç sporcu, olimpiyatlarda çok zorlu rakiplerle karşılaşacağını vurgulayarak, “Olimpiyatlarda Azeri, Rus, Gürcü ve İranlı rakiplerimin hepsi altın madalya almak istiyor. Bizim de hedefimiz altın. İnşallah altını biz alacağız” diye konuştu.

“Hedefim 2020'de de güreşmek”

Olimpiyatlara ilk kez katılacağı için çok heyecanlı olduğunu anlatan İbrahim, daha önce 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'na katılan Ramazan Şahin ve Serhat Balcı'nın tecrübelerini aktararak, kendilerini motive ettiğini söyledi.
Ramazan ve Serhat'ın çok tecrübeli olduğuna dikkati çeken İbrahim Bölükbaşı, “Takımda Ramazan Şahin gibi olimpiyat şampiyonu, Serhat ağabey gibi olimpiyat beşincisi çok tecrübeli güreşçiler var. Olimpiyat ortamını bize anlatıyorlar, tecrübelerini aktarıyorlar. Motive olmamız açısından çok iyi oluyor. İnşallah orada hedeflerimize ulaşacağız” ifadelerini kullandı.
İbrahim Bölükbaşı, hedefinin uzun yıllar milli takıma hizmet etmek olduğunu da vurgulayarak, “Daha 22 yaşındayım. İnşallah Türkiye 2020 olimpiyatlarını alır. Hedefim 2020 olimpiyatlarında da İstanbul'da güreşmek” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler