« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedefim 2012'ye katılmak

Milli cimnastikçi Göksu Üçtaş, “Hedefim 2011 yılında Japonya'nın Başkenti Tokyo'da yapılacak olan yarışmalarda derece alıp, 2012 Londra Olimpiyatlarına katılmak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gaziantep'te 1990 yılında doğan ve beş yaşında cimnastiğe başlayan Üçtaş, hocalarının gözetiminde ağır idman koşullarıyla 7-14 Ekim 2011 tarihinde Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılacak 2012 Dünya Şampiyonası seçmelerine girmek için çalışıyor.

Bolu Murat Canbaş Jimnastik Salonu'nda çalışmalarını sürdüren Üçtaş, başarmak için inanmak gerektiğini belirterek, başarının bir ekip işi olduğunu, iyi bir ekiple birlikte çalışıldığı ve inanıldığı takdirde başarının kendiliğinden geleceğini söyledi.

Yaklaşık 16 yıldır artistik cimnastik branşı ile uğraştığını anlatan Üçtaş, şunları kaydetti:
“Ulusal ve uluslar arası 60'a yakın organizasyonda milli formayı giyip madalyalar aldım. 2009 yılında İtalya'nın Pescara kentinde yapılan Akdeniz Oyunları'nda Atlama Masasında ikincilik, 2010 yılında Katar'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda üçüncülük, yine 2010 yılında Çek Cumhuriyeti'nin Ostrava kentinde düzenlenen Dünya kupası'nda yerde altın, denge ve atlama aletlerinde ise gümüş olmak üzere 3 madalyam var. Bunların yanı sıra, Türkiye şampiyonalıklarım da var. Hedefim 2011 yılında Japonya'nın Başkenti Tokyo'da yapılacak olan yarışmalarda derece alıp, 2012 Londra Olimpiyatlarına katılmak.”

Antrenör Mergül Güler ise Üçtaş'ın yıllardır yılmadan, yorulmadan, bir disiplin içerisinde çalıştığını ve çalışmaya devam ettiğini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler