« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedefi vuracağız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş’ın yeni hocası Scala iddialı konuştu:

2 yıllık sözleşme imzalayan Scala, ‘‘Büyük bir camiaya geldiğimi ve taraftarın büyük beklentileri olduğunu biliyorum. bunlara yanıt vereceğimi umuyorum. Yerli bir yardımcı antrenörle çalışacağım’’ dedi.

<ı>2 yıllık sözleşme

Beşiktaş'ın yeni Teknik Direktörü Nevio Scala dün İnönü Stadı ve Fulya Tesisleri'ni gezdi, sonra kulüp binasında Başkan Serdar Bilgili ve yönetim kurulundan Ahmet Hamoğlu, Hasan Gocay, Dr. Mete Düren, İbrahim Altınsay ile toplantı yaparak 2 yıllık anlaşma imzaladı. Bilgili, Scala'nın dünyanın sayılı teknik adamlarından biri olduğunu söyledi.

<ı>Gençleri yetiştirecek

Bilgili, ‘‘Scala, Beşiktaş ve Türk sporuna büyük katkılarda bulunacak. Altyapı da direkt olarak Scala'ya bağlı olacak ve geleceğin gençlerinin yetişmesinde katkıda bulunacak’’ dedi. Beşiktaş'a büyük bir heyecan içinde geldiğini ve yeni kulübünde başarılı olmak için elinden geleni yapacağına değinen Scala ise şunları söyledi:

<ı>Beklentileri yanıt

‘‘Beşiktaş'ın büyük camia olduğunu, taraftarlarının da büyük beklentileri olduğunu biliyorum. Bu beklentilere yanıt vereceğimi umuyorum. Hedeflere ulaşacağız.’’ Medya mensuplarının ‘‘Size, Avrupa'nın başka kulüplerinden de teklif vardı. Neden, Beşiktaş'ı seçtiniz?’’ sorusuna ise İtalyan teknik adam şu esprili yanıtı verdi:

<ı>Bilgili hızlı davrandı

‘‘Başakan Bilgili, hepsinden daha hızlı davrandı. Uluslararası alanda çalışmayı tercih ettim. Ayrıca, Türk futbolulunun son dönemlerde yakaladığı büyük çıkış, Beşiktaş'ı seçmemde etken oldu.’’ Bir kondisyoner getireceğini kaydeden Scala, ‘‘Türk yardımcı antrenörle çalışmak istiyorum. Kim olacağı konusunda yönetim bana yardımcı olacak’’ dedi.

<ı>Briegel'den bilgi alacak

Fenerbahçe maçı için haftaya İstanbul'a döneceğini belirten İtalyan çalıştırıcı, ‘‘Antrenmanları ve derbi maçını izleyeceğim. Briegel ile görüşüp, takım hakkında rapor alacağım ve futbolcuların form durumu hakkında bilgi isteyeceğim. Yabancı transfer konusunda da ondan sonra karar vereceğim.’’ ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler